Problemy z kanałami - Telewizja Na Kartę

(-dho94) #1

Witam, mam problemy z Telewizją Na Kartę.

Problem pojawił się w sobotę, nie działały mi nie które kanały, tj. np TVP Sport, Nsport, Discovery Channel, TVN Warszawa..

Przywróciłem ustawienia fabryczne, wyłączałem z prądu dekoder, wyjmowałem kartę, robiłem tak parę razy a programy nadal nie pojawiają się na liście, tak samo po sortowaniu kanałów.

Chciałbym zapytać co trzeba zrobić?

Oprogramowanie mam zaktualizowane.

Czekam na odpowiedź!

(Jacek Bydgoszcz) #2

http://telewizjanakarte.pl/wazne_adresy_i_telefony.html

(xyzzyx) #3

Sprawdziłem w tej chwili kanały które podałeś. Wszystko chodzi. Dreambox DM-7020 Spróbuj wpisać 11.508V 27500 i przeszukaj czy wtedy się pojawią. Na czaszy nie nazbierało ci się śniegu?. Pozdrawiam.

(jarekm26) #4

u mnie est podobna sytuacja, porównaj sobie

wskaźniki Siła - Jakość, jeżeli na kanałach

których nie odbierasz jest niższa wartość

to masz przyczynę braku sygnału,

to jest źle ustawiona czasza....

(xyzzyx) #5

-właśnie dlatego zapytałem o śnieg :slight_smile: . Czasem śnieg spadający z dachu może również poruszyć antenę i słabszy transponder >znika<. Wtedy trzeba czaszę na nowo ustawić.

(jarekm26) #6

ja ustawiałem czaszę latem, i wszystko grało,

teraz jest już znacznie gorzej, czasami może

dodatkowo przeszkadzać np. drzewo czy inna

przeszkoda, która latem pozornie nie miała

wpływu na odbiór...

(xyzzyx) #7

-właśnie latem drzewo które w zimie nie przeszkadza pokryje się liśćmi problem gotowy.

(-dho94) #8

Okej, spróbuję jutro zmienić kierunek talerza. Wtedy przy wyszukiwaniu być może pojawią się brakujące kanały.

Śnieg nie zalega, lód również.

Dam znać jak mi poszło!

(xyzzyx) #9

-pamiętaj tylko że jeżeli część kanałów ci chodzi to odchylenie czaszy może być niewielkie. Tak więc ruchy korygujące również wykonuj delikatnie abyś całkiem odbiory nie stracił. Powodzenia.

(-dho94) #10

rozumiem, rozumiem. dam znać jutro, dziękuję za pomoc. za każdym razem jak wyszukiwałem nie znajdowało mi tych kanałów.

-- Dodane 22.12.2010 (Śr) 15:50 --

Okazało się, że to kwestia ustawienia czaszy. Teraz mam wszystkie kanały jakie powinienem, oprócz 4FUNTV, ale nie jest mi w sumie potrzebny. Potem sobie to ewentualnie jeszcze dogram. Dzięki za pomoc!