Problemy z kartą graficzną- Czy już do wymiany?

Otóż od pewnego czasu moja karta graficzna zaczyna wariować. Początkowo problem pojawił się taki, że nagle zgasł monitor i wyświetlił się komunikat o braku sygnału. Pierwsze co zrobiłem to odłączyłem przewód od kompa i włożyłem od nowa. Nie dało to żadnego efektu więc użyłem drugiego przewodu ale już nie DVI tylko analogowego D-SUB. O dziwo wszystko zadziałało i jakoś na tym chodziło. Szczęście nie trwało długo… Po paru dniach problem ten sam wkładam i wyjmuje przewód ale nic :evil: Ponownie użyłem przewodu, który wczesniej nie działał tj. DVI i nagle zadziałało. Teraz na cyfrowym złączu DVI smigało a na D-SUB już nie.

No ale żeby nie byo za pięknie za jakiś czas znów problem… Obraz normalnie jest na złączu DVI, ale zaczęły pojawiać się zniekształcone litery gdy wchodze do BIOSU oraz takie kreski ||||||||||||

Normalnie w systemie ich niema tylko podczas uruchamiania komputera i gdy wchodze do BIOSU.

Kolejna sprawa to, że w systemie windows przestało mi wykrywać karte graficzną. W menedżeże urządzeń jest ona zatrzymana ponieważ sterownik wykrył błąd. Do panelu staerowania NVIDIA nie da sie wejśc bo wywala błąd, że : Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA"

Obraz natomiast jest normalnie wyświetlany w systemie windows tyle, że bez przyśpieszenia sprzętowego.

Oczywiście próbowałem odinstalowywać oraz instalować od nowa sterowniki od karty graficznej, ale to nie pomga zresztą gdyby to bya wina sterownika nie było by problemu z obrazem w BIOSIE.

Karta graficzna to GIGABYTE Geforce 8500 GT

berkley ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ta karta to już trup.

Pewnie lada dzień ta karta padnie dlatego zaczynam się przymieżać do zakupu nowej. Jako, że zraziłem się do NVIDIA to myśle teraz nad czymś od AMD.

Przeglądając allegro natrafiłem na taką sztuke:

http://allegro.pl/vertex-ati-radeon-hd4 … 37491.html

Tylko nie wiem jaki pobór mocy ma ta karta. Mam zasilacz 350 W Chieftec i nie wie czy ją zodoła pociągnąć.

Ogólne konfiguracja mojego PC to:

AMD Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz

Gigabyte GA- M56S

Gigabyte 8500 GT

Kingston 2x1 GB

Segate 250 GB 7200

Komputer jest dość stary więc czy nie będzie za dobra ta karta jak na tą konfigurację?

Tu jest taniej http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/

Jaki model zasilacza?

Dodane 28.10.2012 (N) 20:06

Twoja 8500gt pobiera 40 W a 4850 100W.

Dodane 28.10.2012 (N) 20:08

Dla ciebie lepsza będzie Radeon HD6670

Co do modelu zasilacza nie powiem ci dokładnie jakie ma oznaczenie ponieważ musiał bym go wyjąć z obudowy a narazie nie mogę wyłączyć komputera, ale jest to markowy Chieftec 350W.

Jak myślisz da rade pociągnąć tą karte? Różnica 60W to sporo, ale może jest szansa bo nie widzi mi się wymiana także zasilacza :confused:

Jeśli nie to prosił bym o propozycje jakiejś mniej prądożernej karty w miare wydajnej do ok 300 zł :wink:

Dla ciebie lepsza będzie Radeon HD6670

Dodane 28.10.2012 (N) 20:14

http://www.morele.net/karta-graficzna-s … 0g-411567/

Ok dzięki za propozycje :slight_smile: A powiedz mi jeszcze czy dużo gorsza jest wydajnościowo od poprzedniej oraz ile mnie prądu pobiera.

da radę

Max pobiera 66W.

Przy twoim procesorze nie ma to za bardzo znaczenia.

OK to dzięki za odpowiedzi :wink:

Pozdrawiam

też w twoim przypadku polecam 6670 ale bierz na pamięciach DDR5, bo są i tańsze wersje na DDR3

Witam, nie wiem właśnie czy to wina karty graficznej ale gdy włączę jakąkolwiek grę, ze średnimi wymaganiami gra automatycznie się ścina, pomaga tylko restart. Wcześniej takiego efektu nie było, działa i to bardzo dobrze. Po restarcie nawet na pulpicie mam jakieś kreski: beztytuudmo.png

Czy może to być spowodowane uszkodzeniem karty graficznej? Przeinstalowałem sterowniki, nadal to samo…

Jeśli może to być wina karty, co powiecie o tym modelu ?

http://www.proline.pl/?p=ASUS+GT630+2GB+D3

Bierz tą którą wcześniej poleciłem HD6670