Problemy z kartą graficzną. Migające i rozmyte cienie

Od pewnego momentu pojawiają mi się na ekranie migające cienie,problemy z rozmyciami i wszystkie cienie są rozmazane na końcach. Ustawienie na ultra nic nie pomaga. Karta nigdy nie była katowana temperaturami powyżej 74c. Średnio temperatura podczas gry to 60C. Ustawienia nividia pomogły tylko na ostre krawędzie. Ale teksturki roślin i cieni nadal bez zmian. Jeśli odam karte na gwarancje prawdopodonie dostane zwrot pieniędzy bo sprzedawca dają mi drugą jest 800zł w tyłek.
Ogólnie to nie szkalować karty że 50 bo do gier w które ja gram wystarczyła.
Specyfikacja:
GTX 1650 OC 4GB GDDR6 Max teperatura jaka wystąpiłą to 74c
Ryzen 3 2200g
ASUS Prime A320M-K
zasilacz 450 wat nie pamiętam jaki ,ale skoro był w stanie zasilć r9 380 to z tym też da radę

Pytanie brzmi: jakiej porady oczekujesz ? Jak dla mnie, jest to albo problem sofware (gra? sterownik ?) albo hardware (to że karta “nie była katowana” - jest pojęciem względnym).

… i Tobie to zwisa, poczytasz przepisy/zadzwonisz do rzecznika konsumentów i będziesz walczył o swoje. :slight_smile: Możesz nawet nie oddawać na gwarancję, a na rękojmię i możesz określić czego oczekujesz, a więc naprawy lub wymiany na nową. … Sprzedawca, jak mi się wydaje nie może odrzucić obu mozliwości i dać pieniądze.

Art. 561. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo usunięcia wady.
§ 2. Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego.
§ 3. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów. Jeżeli kupującym jest przedsiębiorca, sprzedawca może odmówić wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady także wtedy, gdy koszty zadośćuczynienia temu obowiązkowi przewyższają cenę rzeczy sprzedanej.

… innymi słowy: sprzedawca nie może, jako osobie prywatnej, odrzucić tego z powodu, “że byłoby za drogie”. Taka argumentacja ma zastosowanie tylko do przedsiębiorców. :slight_smile:

Może to być winna adaptera z hdmi na vga. Tak insteją takie :roll_eyes:image

Wiem bo miałem.

Zdajesz sobie sprawę, że po Tym poście cały Twój temat stał się trolowaniem. :0 ?
Nie powinieneś pytać o gwarancję wymiany, ale podpiąć telewizor po HDMI i potwierdzić, ewentualnie pójść z kartą do kolegi sprawdzić.
Bo obecnie to jest to gdybanie…

Nie zdaje sobie sprawy. Mi się wydawało że to jakiś artefakt czy coś.

… wiesz, zwykle jest rozsądną rzeczą sprawdzenie na drugim monitorze&live cd z linuksem przed robieniem sobie problemu z gwarancjami. :slight_smile: Szczególnie w sytuacjach, gdy korzystasz z chińskich przejściówek. :slight_smile:

Byku na integrze bez adaptera na integrze też tak się dzieje

No to monitor…, bo cały czas ten sam, prawda? :wink:

Były inny to raczej chipset no chyba że monitor siostry też jest zrypany

… no to LiveCD z LInuksem, skoro na dwóch kartach i dwóch monitorach widzisz kłopoty… :wink:

karta git,monitory git,adapter gir, serowniki ple