Problemy z kartą graficzną, po zdjęciu radiatora


(willy87) #1

Witam

 

Ostatnio zakupiłem nowe chłodzenie do komputer http://allegro.pl/chlodzenie-procesora-cpu-silentiumpc-grandis-xe123-i6273640261.html?snapshot=MjAxNi0wOC0wMlQxODoyNzoyOFo7YnV5ZXI7NWQ1ZGEwYzIwNzA5Y2RmOTVmYTMzYjdkNGJhMmZlNmQzOWQ2ZGM2YTRhNTA4ZTkyNjZjYjY5NjM4NjZkMGEwZA==

 

Specyfikacja komputera:

Procesor: AMD Phenom II X6 1100T

Płyta główna: Asus M4N68T V2

Karta grfaficzna: AMD Radeon R7 200 Series

 

Zmieniłem seryjne chłodzenie procesora, na to powyżej, i przy okazji zdjąłem radiator z grafiki, dałem nową pastę termoprzewodzącą. Poskładałem kompa odpaliłem i stało się to https://zapodaj.net/054f307318f7b.png.html  

 

Z ciekawości wymieniłem znowu chłodzenie na seryjne i było to samo, więc powróciłem znowu do tego zakupionego chłodzenia. Dodatkowo zauważyłem że karta strasznie się grzeje, zazwyczaj przy siedzeniu na necie było ok 45 stopni a teraz jest 54 - 55 stopni przy przeglądaniu neta. No i teraz pytanie co dalej? Karta graficzna się uszkodziła? Potrafi ktoś coś poradzić, czy już tylko nowa grafika?


(Longhorn2009) #2

Nie wiem po co zmieniałeś chłodzenie przy tak niskich temp. ale odnośnie problemu to czy chodzi o przycięty obraz? Jeśli tak to zacznij od ustawienia poprawnej rozdzielczości.


(willy87) #3

nie nie, chodzi o to że wszędzie są czerwone kropki na pulpicie i przebarwienia, ale jak puściłem obraz przez hdmi na tv, to jest czysty(więc wy tego nie widzicie), pewnie kabel jest uszkodzony. Kupię dzisiaj kabel i zobaczymy. A co do zmiany chłodzenia, to komp chodził głośno zwłaszcza jak grałem w gry, wiem że nie jest to szatan do gier ale jeszcze pograć się da, ale było za głośno a teraz go wcale nie słychać:)

 


dobra problem się rozwiązał, tak jak podejrzewałem kabel był uszkodzony, można zamknąć