Problemy z kartą graficzną

Witam,

Tak jak w temacie, problem z GPU:
-na czystym systemie wszystko działa poprawnie
-po instalacji najnowszych sterowników bootowanie kończy się przed ekranem logowania “Monitor is going to sleep”
-odinstalowanie, usuniecie(przez Live OS) sterowników nic nie daje
-przywracanie i autonaprawa także nie przynosi żadnych rezultatów,
-ustawienia w BIOS są ustawione poprawnie(PEG), i zintegrowana karta wyłączona
-monitor oraz kable sprawne(testowane na innych sprzętach, hdmi/displayp)
-na sterownikach domyślnych, które dostarcza winda wszystko działa poprawnie.
-instalacja jakiejkolwiek innej wersji(chociażby z dostarczonej płyty DVD) powoduje ten sam problem

Sprzęt:
AMD Radeon R9 270

Jest to wina czysto software’owa, czy jakiś problem fizyczny z kartą graficzną?

Na “czystym” systemie długo potrafi bez błędów pracować? Może zbyt nowe sterowniki instalujesz, które już nie wspierają tej karty graficznej?

Długo(z miesiąc), ale problemy są z wydajnością :confused:. Sterowniki dedykowane są pod tą kartę graficzną, więc ciężko by była niewspierana.

Dodam, że wszystko działało na najnowszym adrenalinie, dopiero po kolejnym formacie wszystko zaczęło się sypać. :frowning:

Może coś w systemie nie tak? Instalowałeś chipset płyty głównej i wszystkie możliwe instalki do płyty głównej?

nic nie napisałeś jaki system był teraz wgrany ? karta od nowości czy używana jaka kolejność po formacie sterowników. Jeśli robisz dobrze jak uważasz na w nawiasie mówiąc karta się uwaliła bo na sterach.
A na Microsoftu działa

Win 10 Pro 64bit

Karta u mnie od nowości, na Win10 juz działała.

Zauważyłem że podczas instalacji sterowników zintegrowanej karty system uruchamia się normalnie, dopiero po instalacji sterów do tej “dodatkowej”(czy jak to nazwać) jest problem.

Na samym końcu drivery z GPU R9. Wcześniej instaluję wszystkie inne.

wyłącz zintegrowana kartę w biosie w czasie formata w graj steroniki

w czasie formata… tj w momencie wyboru dysku?

możne prościej wyłącz zintegrowaną w biosie i restart

w biosie wyłącz zintegrowaną przed formatem

Cały czas ustawiona była karta głowna PGE,
Odkryłem jednak funkcję Dual Graphics, która ustawiona była na Auto(pewnie domyślnie), wyłączyłem ją -> reset.
System troszkę pomielił, ale w końcu odpalił. Zaraz po starcie Radeon settings wywalił błąd. System failure, restore to defaults . Restartowałem parę razy i wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Na 90% winna była funkcja Dual Graphics .

Dzięki za pomoc.