Problemy z kompem po jego zlozeniu

Witam. Złożyłem kompa o takiej specyfikacji:

Proc: AMD Athlon II X2 240, socket AM3, 2.8 GHz, 2MB cache, BOX

RAM: Kingston 1024MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMM

Obudowa: B21 Midi Tower, z zasilaczem LOGIC 350W ATX PFC

Płyta: ASRock N68-S, GeForce 7025, D ualDDR2-800,STA2,RAID, LAN, VGA, mATX (DualDDR2)

Dysk: ATA Samsung 80GB

nie chodzi o ocene specyfikacji, komp dla dziewczyny wiec cuda nie sa potrzebne.

Komp zlozony, wgyrwam Windows XP Pro. Z tym ze SP 1. Komp straaaasznie muli, gorzej niz jej poprzedni, który ma szesc lat. Wiesza po wlaczeniu wiekszej ilosci okienek, dlugo mysli, a do tego jakby karta graficzna nie uciagala (jak przewijam np strone w okienku to przeskakuje sekwencjami, co sekunde) Wiem, ze w tej plycie glownej jest zintegrowana grafika, ale jest niemozliwe ze takich podstaw nie uciaga. Poza tym sam w sobie komp strasznie muli.

Jestem srednio zaawansowanym uzytkownikiem kompa, bez problemu go zlozylem itd, ale nie mam pomyslu co moze z nim byc nie tak. Czy wgranie SP2 cos da? (moze SP 1 nie obsluguje dwurdzeniowek?) Czy musze cos wgrywac z plytek, ktore dostalem z plyta glowna? prosze o informacje, bo moze cos po prostu ominalem i dziala na pol gwizdka. Jedyne co zrobilem po wgraniu to zainstalowalem ten XP.

jeszcze inny problem, zaraz po zainstalowaniu XP zainstalowalem avasta 5. Przy polaczeniu z netem co chwile wywala mi ze znajduje zagrozenie w svhost i ze przenosi cos do kwarantanny. OCB? dodam, ze dysk byl czysty i nie ma szans zeby cos na niego wlazlo.

Witaj,

a czy zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej (chipset) i do grafiki.

Jeśli masz zintegrowana grafikę to stery tez powinieneś mieć na te samej płytce do płyty głównej.

tak się zachowuje explorer jak nie ma sterowników do grafiki…

zainstaluj sterowniki z płyty lub z http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=N68-S&o=XP

wywal avasta zainstaluj Noda 32 i przeskanuj resztę partycji.

Zainstaluj najnowszy Service Pack to jest SP3

rzeczywiscie poskutkowalo. wczesniej wrywalem pliki z plyty, ale widocznie cos bylo nie tak. te na stronie internetowej okazaly sie lepsze. problem rozwiazany - dziekuje :slight_smile: