Problemy Z Kompem Po Uderzeniu Pioruna

Mam Taki Problem

Piorun Uderzyl w Dom a Komputer Nie Byl Podpiety Do Listwy Tylko Prosto Do Gniazdka

I Teraz Są Takie Objawy:

Po Wlączeniu Kompa Zapala sie wszystko cd-rom świeci itp Ale Komp Sie Wsumie Nie Uruchamia i nie ma tego pisknięcia przy uruchamianiu i monitor się nie zapala

Myslalem ze to karta graficzna ale ta karta dziala na innym kompie i nawet po uruchomieniu kompa bez karty graficznej nie ma tego piskania ze niby czegos brakuje nic zero reakcji tylko sie uruchamia zaswieci cd-rom dysk i stoi tak… jak wyjme pamiec RAM to jest to samo nic sie nie zmienia

Co to moze byc ?

Pozdrawiam

Dziekuje Za Pomoc:)

zresetuj BIOS

kiedyś po uderzeniu pioruna spalił mi się modem. Objawy dawał takie, jak opisujesz. Chłopaki po przetestowaniu w serwisie kazali mi kupić nową płytę główną i procek. :mrgreen: (no nie zły ten serwis) Dopiero po wyjęciu modemu wszystko ruszyło jak gdyby nigdy nic.

Po uderzeniu pioruna - mimo wyłączonego komputera, a podpiętego przez listwę - spaliło mi płytę główną i procesor. Reszta przetrwała.

:?

Dlatego teraz mam niemal nowego kompa. :smiley:

Miałem takie objawy. Przyczyną było spalone złącze AGP na płycie gł.

Pozdro.

Ale mnie wystraszyliście to płyta i procek będzie do wymiany ? jeszcze sprubuje ten bios zresetowac :wink:

Pozdrawiam:)

A jak go mam zresetowac ? mam wyjąc na jakiś czas bateryjke czy jak ? :>

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 0:45

Jak ten modem wyglada gdzie on jest ? i jak go wyjac ? :>

a przez co się łączysz z netem? :slight_smile:

…to właśnie to, jak masz stałe łączę(typu NEO) to pewnie zewnętrzny

wystarczy wypiąć z USB

Nie nie Ta Plyta nie ma karty Sieciowej wbudowanej jest tylko wlozona na PCI zwykla karta sieciowa a net byl z radiowki ale teraz komp nie jest podpiety pod zaden modem…

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 0:56

tzn jest wpieta tytlko ta karta sieciowa ale nie jest nic do niej podpięte…

czyli modem odpada, spróbuj jeszcze reset BIOS-u

Jak to zrobić ? wyjąć bateryjke na parenaście minut ? bo nie wiem

a jeśli to nie pomoże to jak sprawdzić czy mam kupić samą płyte główną czy razem z procesorem ? mogło się coś jeszcze spalić ?

tak :frowning:

na razie spróbuj reseta, wyjmij bateryjkę na ok. 30 min. oczywiście przed tym wyłącz kompa i odłącz kabel zasilający

Tak, jak Ci wspominałem w moim przypadku listwa przepuściła przepięcie, a procek aż się wygiął. :frowning:

W przypadku tak dużych przepięć leci wszystko co zasilane w chałupie. Często jest tak, że nawet bezpieczniki nie zdążą się wyłączyć.

Nierzadko na płycie glównej jest dioda świecąca - sygnalizująca zasilanie - u Ciebie świeci?

Reset Biosa Nic Nie Pomógł;(

I Co Teraz ? :> mam robić ?

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 1:28

marwią mnie kondesatory czy jak to się nazywa tzn 5 kondesatrow ktore sa w okół procesora mają na górze pomarańczową substancje tzn bardzo kruchą i suchą i łatwo jest ją zczyścić

Ile masz kości ram?

Ostatnio wymieniałem ram - mam 4 kości - 2 jednej marki, dwie drugiej. Jak je zainstalowałem mieszając marki w slotach komputer zachował się jak opisywałeś w pierwszym poście.

Może ram poleciał?

Ram jest jeden

a teraz dostałem się do procesora i wygląda on tak że jest niby ładny tzn cała ta płytka jest brązowa taki kolor płytki hehe ale na środku jest metalowy kwadracik na którym są jakieś napisy i niby wszystko ok ale jak przejchałem palcem po tym kwadraciku to dużo śrebnego czegoś zostało mi na palcu:|

Nie chcę tu prorokować,

ale w 95 % przy uderzeniu pioruna najpierw leci procek i płyta główna - krzem - superprzewodzacy. Zobacz jakim napięciem jest zasilany, a jakie dostał.

Kolega miał przypadek, że pękła mu płyta cd podczas odtwarzania - co wywołalo przepięcie w napędzie CD, a za tym poleciała płyta i procek.

Zaoszczędził na płytach cd parę groszy, a wymienił płytę i procka.

No, ale miejmy nadzieję, ze Ciebie to nie dotyczy. Walcz, dobrej nocy :slight_smile:

Kurcze Ja To Mam Pecha

czyli co w tym wypadku mam kupić nową płyte główną z Prockiem ?

do kopiowania plyt zabespieczonych przed kopiowaniem chce zrobic kopie gier poniewaz prowadze kafejkie internetowa i nie chce wiecej dawac orginalnych plyt cd prosze o odpowiedz

Pasta termoprzewodzaca Ci zostala , trzeba nowa nalorzyc…

Moim zdaniem padl zasilacz. :wink:

To pasta do lepszego odprowadzania ciepła. Lepiej jej nie ścierać.

EDIT:

Nie zauważyłem odpowiedzi powyżej :mrgreen:

Jak nie możesz sam dać sobie rady ze zdiagnozowaniem uszkodzonej części to lepiej, zanim kupisz i płytę główną i procka, skocz do najbliższego serwisu a chłopaki sprawdzą ci co na pewno się spaliło.