Problemy z komputerem

Cześć, od dłuższego czasu (coś koło 3 miesięcy) mam problem z wydajnością komputera i nie wiem czym to jest spowodowane. Jak np: włączam youtube ładuje mi się on 5 sek gdzie zawsze włączał mi się w +/- sekunde, to samo z filmikami. Najbardziej uciążliwe te lagi są w grach, szczególnie nie wiem czemu w CS:GO gdzie mam te stałe 300 fps i wiele razy zdarzyło mi się tak, że w środku gry komputer potrafił się zaciąć i nic nie dało się zrobić aż do ręcznego resetu kompa, raz na jakiś czas po takiej zacince komputer sam z siebie się resetował. Jak włączałem grę po tym resecie to był widoczny spadek fps’ów. Nie mam pojęcia z czym jest problem, w ciągu tych trzech miesięcy przeczyściłem kompa i zrobiłem dwa razy formata. Macie może jakiś pomysł?
Jakby ktoś pytał o specyfikacje:
i5-8400,
GTX 1060 6 GB,
MSI Z370-A pro
GOODRAM 3000 MHz 2x8 GB.

Przetestuj komputer w 3dmark. Jeżeli będą zacinki to dalej szukaj przyczyny po pierwsze w zasilaczu, przetestuj też RAM programem diagnostycznym. Jeżeli chodzi o system to domyślam się, że masz najnowszy build systemu i aktualizacje z Windows Update do niego. Tutaj wykluczałbym problem z systemem. Zdałoby się doprecyzować jeszcze specyfikację komputera. Nie piszesz nic jakie dyski twarde masz w nim i jakiej marki i mocy zasilacz.

Ja czegoś nie rozumiem.Ludzie mają taki sprzęt i takie karty i coś im się tnie. J ana starym GTX 760 gram Battlefield V, czy Shadow of Tomb Raider. A wygrałem ostatnio bo odpaliłem nowego Dooma na tym. Gra piszczy, że mało ram, świeci na czerwono w ustawieniach. Ale normalnie gram na średnich.

Masz starszy sprzęt i gry ci działają. Sprawdź tylko jakie masz obciążenie na grafice i reszcie podzespołów i jak one się nagrzewają podczas gry. Grać zapewne się da, bo to nie sprzęt graczem Ciebie czyni.

@anon68478139 jak wrócę do domu to przetestuje i dam znać. Ostatnio nawet aktualizowałem windowsa i mam wszystko najnowsze. Tak na zapas dodam całą specyfikację kompa CPU: Intel i5-8400.
GPU: Gigabyte GTX 1060 6 GB.
RAM: GOODRAM 16 GB 3000MHz IRDM X Blue CL16.
Płyta Główna: MSI Z370-A Pro.
Zasilacz: be quiet 600 W, 80 BRONZE.
SSD: Samsung SATA Evo, 250 GB.
HDD: Toshiba P300, 1 TB.
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 v2.
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black.

@jajecpl przez dwa lata posiadania tego komputera nie narzekałem na niego chyba ani razu, tylko przez te ostatnie 3 miesiące świruje i to nie jest tak, że nie daje rady pociągnąć gry tylko coś technicznie się zje*ało. bo gry jak wiedźmin 3 na wysokich/ultra grałem w fajnych fps’ach.

To jest zaawansowana elektronika i przyczyn może być kilka. Dziki poligon, Dlatego ja w szafie trzymam zawsze jakiś zasilacz, kartę,dysk i RAM. Ewentualnie kolega pomoże. Dysk może miec problemy, może buda źle wentylowana, (lato i gorąco) Może podkręcałes procka, albo kartę, albo ram.
Pierwsza rzecz - BIOS do default. I potem eliminacja po kolei.
Kolega sie ze mnie kiedys śmiał ,po co mi te wielkie wiatraki w obudowie po 100 zł. A teraz komp mu się wyłącza( tez 1060) i jakies kosmiczne temperatury.

https://prnt.sc/ty2dzd wynik z 3dmarka