Problemy z konfiguracją Bind9 przez ISPConfig 3


(Łukasz14) #1

Witam serdecznie. Mam mały problem, zainstalowałem sobie serwer VPS, oparłem go na Debianie 7 i postawiłem sobie wszystko za pomocą instrukcji na howtoforge.com. Tylko mam mały problem, bo nie wiem jak skonfigurować serwer, żeby strefy DNS'y tworzyły mi się za pomocą panelu ISPconfig, bo niestety po dodaniu strefy nie tworzą się żadne pliki. Musiałem serwer DNS ręcznie konfigurować - dopisać konfigurację DNS w plikach. Ktoś może pomoże jak połączyć to wszystko, aby działało? Z góry dzięki za wszelkie porady :wink:


(roobal) #2

ISPConfig nie tworzy czasem własnej konfiguracji? Strefy w ogóle nie działają? Może to też być błąd skryptu, u mnie np. nie działa uruchamianie wirtualnych maszyn OpenVZ, pomimo że skrypt pokazuje, że VM jest uruchomiona, jednak sprawdzając z konsoli stan VM, jest ona wyłączona. Skrypt od roku nie jest rozwijany, tzn. dokładnie od roku nie wyszła nowsza wersja.


(Łukasz14) #3

No własnie strefy nie działają, nie ma żadnych plików konfiguracji na serwerze. Tak jak by w ogóle te strefy nie były tworzone poprzez panel ISPconfig.


(roobal) #4

Możliwe, że jest to jakiś błąd. Wszystko rozumiem zainstalowało się bezbłędnie i nie brakuje żadnych pakietów?


(Łukasz14) #5

A jak sprawdzić brakujące pakiety?

BTW. Teraz dostrzegłem, że ISPconfig tworzy pliki w postaci pri.nazwadomeny.pl.err w lokalizacji /etc/bind. Końcówka tego pliku wygląda na jakiś błąd, tylko nie wiem czym on jest spowodowany?


#6

To są pliki tekstowe, czy binarne? Jeżeli tekstowe, to zobacz co w nich jest. Może będzie tam podpowiedź


(Łukasz14) #7

Piki tekstowe, w tych plikach są zapisane właśnie te nowe strefy które dodawałem poprzez ISPconfig.