Problemy z konfiguracją routera Edimax AR-7084gA

Mam Netie 1 Mb na modemie Speed Touch 330 ADSL i chce go zamienić na router (taki jak w temacie) żeby rozdzielić neta na kompa i laptopa. Niestety już na początku konfiguracji na kompie napotkałem poważny problem. Najpierw zgodnie z instrukcją podłączam kabelki. Świeci się dioda ADSL i ta z cyferką że router jest podłączony do kompa. Następny krok to zmiana czegoś w połączeniu internetowym w panelu sterowania. Kiedy włączam “Połączenia Internetowe” jest tam tylko stare połączenie neostrady (netii) na modemie speed touch. Czy to to mam zmienić czy utworzyć zupełnie nowe ?

Dziwi mnie też że gdy podłączyłem router nie pojawiło się “dodaj nowy sprzęt”. W menadżerze urządzeń też nie mogę go znaleźć.

Z góry dziękuja za pomoc

Jakim kalem łączysz router z PCetem??

Jak przez USB to stery zainstalowałeś??

Jak przez port LAN w płycie to czy od niego stery masz zainstalowane i czy jest włączony w BIOSie??

Kablem ethernetowym RJ-45. Czyli rozumiem że podłączam to do karty sieciowej tak ?

A wtedy mi jej chyba nie wykrywa bo jak patrze w menadżerze urządzenie zakładkę karty sieciowe to mam tylko Speed Touch USB ADSL PPP.

Mam racje ?

tak

Tak

Czyli nie działa. Jest to karta na złącze PCI, czy zintegrowana z mobo??

[quote=

Czyli nie działa. Jest to karta na złącze PCI, czy zintegrowana z mobo??

WLAN to bezprzewodowe łącze.

Ściągnij Everest Ultimate Edition potem przechodzisz do zakładki > sieć > sieć PCI\PnP i spisujesz co tam jest.

nVIDIA nForce4 SLI (CK8-04)-LAN Controller (PHY: Attansic PHY)

I teraz sprawdzić w biosie czy jest włączona ? ajeśli tak to jak ?

Jak everest ją pokazuje to jest włączona.

Zapomniałem wcześniej dopisać: jaką masz płytę główną??

Płyta główna to Asus M2N4-SLI

a może to nie wina karty czy złego podłączenia? W instrukcji po podłączeniu następnym krokiem jest zmiana ustawień połączenia internetowego trzeba prawym na “połączenie lokalne” i “właściwości” ale ja jak wybiorę połączenie internetowe mam tylko “Telefoniczne” i jak klikam prawym i “właściwości” to nic się nie dzieje ;/

To czasem nie w tym tkwi problem? Jak mam wykonać ten krok instrukcji?

Nie mogę znaleźć sterów do LAN.

Spróbuj włożyć płytę, która była razem z płytą główną i tam wybierz i zainstaluj LAN Driver.

Nic się nie dzieje ponieważ klikasz na połączenie telefoniczne, a trzeba na połączenie lokalne (LAN), system w ogóle go nie widzi.

Czyli co może być powodem tego że nie widzi tego połączenia? Co mam zrobić ?

Zainstalowanie sterowników pomogło. Naprawdę nie wiem jak Ci dziękować. Później konfiguracja poszła gładko. Jeszcze takie drobne pytanko czy nadal mam dynamiczne IP ?

Nie. Masz ip przydzielone przez router, czyli jakby stałe IP. Pewnie mozna jakoś je zmienić, ale tego niewiem (być może reset routera).

Teraz jeszcze mam taki problem, że chce skonfigurować laptopa do tego samego routera bezprzewodowa i jak biorę “wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe” to nic nie znajduje. w laptopie wykrywa mi połączenie sieci bezprzewodowej Atheros AR5007FG Wireless Network Adapter, ale jest napisane : “brak połączenia” ;/