Problemy z konfiguracją routera Edimax AR-7084gA

(Robert1313) #1

Mam Netie 1 Mb na modemie Speed Touch 330 ADSL i chce go zamienić na router (taki jak w temacie) żeby rozdzielić neta na kompa i laptopa. Niestety już na początku konfiguracji na kompie napotkałem poważny problem. Najpierw zgodnie z instrukcją podłączam kabelki. Świeci się dioda ADSL i ta z cyferką że router jest podłączony do kompa. Następny krok to zmiana czegoś w połączeniu internetowym w panelu sterowania. Kiedy włączam "Połączenia Internetowe" jest tam tylko stare połączenie neostrady (netii) na modemie speed touch. Czy to to mam zmienić czy utworzyć zupełnie nowe ?

Dziwi mnie też że gdy podłączyłem router nie pojawiło się "dodaj nowy sprzęt". W menadżerze urządzeń też nie mogę go znaleźć.

Z góry dziękuja za pomoc

(adam749) #2

Jakim kalem łączysz router z PCetem??

Jak przez USB to stery zainstalowałeś??

Jak przez port LAN w płycie to czy od niego stery masz zainstalowane i czy jest włączony w BIOSie??

(Robert1313) #3

Kablem ethernetowym RJ-45. Czyli rozumiem że podłączam to do karty sieciowej tak ?

A wtedy mi jej chyba nie wykrywa bo jak patrze w menadżerze urządzenie zakładkę karty sieciowe to mam tylko Speed Touch USB ADSL PPP.

Mam racje ?

(adam749) #4

tak

Tak

Czyli nie działa. Jest to karta na złącze PCI, czy zintegrowana z mobo??

(Robert1313) #5

[quote=

Czyli nie działa. Jest to karta na złącze PCI, czy zintegrowana z mobo??

(adam749) #6

WLAN to bezprzewodowe łącze.

Ściągnij Everest Ultimate Edition potem przechodzisz do zakładki > sieć > sieć PCI\PnP i spisujesz co tam jest.

(Robert1313) #7

nVIDIA nForce4 SLI (CK8-04)-LAN Controller (PHY: Attansic PHY)

I teraz sprawdzić w biosie czy jest włączona ? ajeśli tak to jak ?

(adam749) #8

Jak everest ją pokazuje to jest włączona.

Zapomniałem wcześniej dopisać: jaką masz płytę główną??

(Robert1313) #9

Płyta główna to Asus M2N4-SLI

a może to nie wina karty czy złego podłączenia? W instrukcji po podłączeniu następnym krokiem jest zmiana ustawień połączenia internetowego trzeba prawym na "połączenie lokalne" i "właściwości" ale ja jak wybiorę połączenie internetowe mam tylko "Telefoniczne" i jak klikam prawym i "właściwości" to nic się nie dzieje ;/

To czasem nie w tym tkwi problem? Jak mam wykonać ten krok instrukcji?

(adam749) #10

Nie mogę znaleźć sterów do LAN.

Spróbuj włożyć płytę, która była razem z płytą główną i tam wybierz i zainstaluj LAN Driver.

Nic się nie dzieje ponieważ klikasz na połączenie telefoniczne, a trzeba na połączenie lokalne (LAN), system w ogóle go nie widzi.

(Robert1313) #11

Czyli co może być powodem tego że nie widzi tego połączenia? Co mam zrobić ?

(adam749) #12

(Robert1313) #13

Zainstalowanie sterowników pomogło. Naprawdę nie wiem jak Ci dziękować. Później konfiguracja poszła gładko. Jeszcze takie drobne pytanko czy nadal mam dynamiczne IP ?

(adam749) #14

Nie. Masz ip przydzielone przez router, czyli jakby stałe IP. Pewnie mozna jakoś je zmienić, ale tego niewiem (być może reset routera).

(Robert1313) #15

Teraz jeszcze mam taki problem, że chce skonfigurować laptopa do tego samego routera bezprzewodowa i jak biorę "wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe" to nic nie znajduje. w laptopie wykrywa mi połączenie sieci bezprzewodowej Atheros AR5007FG Wireless Network Adapter, ale jest napisane : "brak połączenia" ;/