Problemy z kopiowaniem plików w amilo pro v 2055

mam noteboka jak wyzej i problem z kopiowaniem plikow -we wszystkie strony z niego i na niego . świezy system i nowy dysk na starym tez tak bylo co to moze byc??

Jaki masz system i czy stery zainstalowałeś wszystkie??

mam orginalny xp sp2, dysk jest nowy, sterowniki orginal, wszystkie jakie potrzebuje.

mam procesor 1.6 pentium m, 512 ram, tnie sie przy instalacji gier, wiekszych programow, kopiowaniu filmow i wiekszych plikow na niego i z niego, mysle ze to malo ramu to robi- no ale kiedys byl nowy i chodzilo wszystko ok, notebook ma tylko 1.5 roku, co to moze byc?

A czy kontroler dysków twardych działa w porządku? Niestety wygląda na uszkodzenie sprzętu (skoro na nowym dysku tak jest ) i radzę wysłać do serwisu (skoro lap ma 1,5 roku to chyba jeszcze jest gwarancja).

Może laptop się przegrzewa i dlatego jest taki spadek wydajności .

Niewiem, czy to coś da, ale spróbować nie zaszkodzi, a mianowicie zdefragmentuj dyski.

defragmentowac dyski??? :smiley: przeciez ten dysk ma 5 godzin zycia w tym notebooku’.kontroler- stary dysk byl sata nowy jest tez sata tylko zamiast 80 giga ma 160 giga .nawet ten sam typ tej samej firmy . jakies inne propozycje???

Dobra, ale co to ma do rzeczy? Jeżeli oba dyski są pod ten sam kontroler, to przecież jeszcze bardziej uprawdopodobniłeś moją wersję o tym, że to kontroler może być uszkodzony.

Jedynie mogę jeszcze zaproponować zmianę systemu operacyjnego na inny i sprawdzenie, czy ta sama sytuacja występuje na innym systemie (szczególnie z uwzględnieniem czegoś innego niż Windows). Możliwe jest też, że potrzebne są jakieś sterowniki do płyty głównej (coś jak Intel Matrix Storage Driver).

dobra od poczatku :smiley: mialem sobie notebooka jak wyzej i pewnego dnia uruchomil sie antywir (wg charmonogramu dokladnego skanowania) ja to anulowalem i wylaczylem kompa’ po wlaczeniu nie uruchomila sie winda - brak jakis plikow. przyjechal informatyk wrzucil jakas plyte i poszlo ,od tego momentu zaczal sie ciąć, nawet stawal na wygaszaczu, reset z klawiatury nie pomagal. powiedzial ze mam dysk do wymiany ze wzgledu na to ze pracuje komp w aucie-tirze.wstrzasy itp’ kupilem nowy dysk -instalacja windy orginalnych sterow do niego i nawigacji i innych potrzebnych programow . tnie sie co chwile gdy cos kopiuje albo robie operacje na wiekszych plikach(na wygaszaczu juz sie nie tnie, ale reset z klawiatury nie dziala). wytłumaczcie mi laikowi co mam zrobić???

Może jakiś problem z płytą główną . Jak laptopa masz na siedzeniu to mogą się blokować kratki wentylacyjne i laptop może sie przegrzewać jak już wcześniej napisałem co powoduje spadek wydajności .

to nie pierwszy moj laptop. stoi na połce . ma chlodzenie . ale ten model wybitnie malo sie grzeje