Problemy z koszem, otwieaniem aplikacji i narzędzi systemo

(Durek3) #1

Witam. W marcu kupiłem laptopa z windows 8 i jakieś 2-3 tyg po zakupie zauważyłem, że jak mam jakieś pliki w koszu i chcę coś zainstalować, albo odinstalować to dostaję komunikat o treści "Kosz na dysku C jest uszkodzony. Czy chcesz opróżnić kosz?". Jeśli wybiorę "Tak" dostaję komunikat, że wymagane są uprawnienia administratora (moje konto je posiada) i pojawia się kolejne okno wyboru gdzie jest opcja "kontynuuj" a przy niej znaczek uprawnień administratora i jak ją wybiorę to dostaję komunikat "nie można opróżnić kosza na dysku C. Upewnij się czy masz odpowiednie uprawnienia". Jeśli przy informacji o uszkodzonym koszu wybiorę opcję nie to pojawi się to pytanie kilka razy a następnie instalacja przejdzie dalej.

Do tej pory ignorowałem ten problem bo sądziłem, że to nic poważnego, ale wczoraj wieczorem zauważyłem, że nie mogę uruchamiać programów (np chrome, ccleaner) a nawet funkcji systemowych takich jak manager zadań czy przywracanie systemu. Udało mi się to wczoraj na szczęście zneutralizować a bynajmniej tam myślałem bo przełączyłem się na konto gościa i uruchomiłem program adwcleaner i po restarcie wszystko było w porządku. Jednak dzisiaj rano znów pojawił się ten problem i tym razem sztuczka z kontem gościa nie zadziałała. Zauważyłem też, że nie mogę uruchamiać aplikacji które chcą wprowadzać zmiany na komputerze. Próbowałem nawet przywrócić rejestr sprzed kilku dni, ale niestety dostałem informacje, że nie można uzyskać dostępu do rejestru. Na chwilę obecną ten problem ustał chociaż przypadkiem bo chciałem uruchomić system w trybie awaryjnym, ale uruchomił się w normalnym, lecz dziwnym trafem programy działają i w tym całe szczęście. Od razu jak zauważyłem że programy normalnie chodzą uruchomiłem ccleaner i pozbyłem się ostatnio zainstalowanego programu "silverlight" od microsoftu (mniej więcej po jego instalacji zaczęły się problemy z uruchamianiem plików) i przeskanowałem rejestr oraz przeskanowałem system otl oto log.

Skanowałem również dysk programem HD Tune ale nie znalazł żadnych błędów.

Jestem nowy na tym forum więc jeśli jest coś nie jasne to proszę pytać. Z góry dziękuję za pomoc.

(StarterX4) #2

Za pomocą wyszukiwarki (prawy pasek) wyszukaj CMD, kliknij na niego PPM i wybierz Uruchom jako Administrator, następnie wpisz sfc /scannow, poczekaj do końca skanowania.

(Durek3) #3

Zrobiłem to ale skanowanie tak jakby się zawiesiło po dojściu do 100%.

Od dłuższego czasu tak to wygląda i nic się nie zmienia

dioxrg.jpg