Problemy z ładowaniem chunków mapy FiveM

Witam. Nie mam pojęcia jak w skrócie opisać problem, dlatego może wkleję filmik mojego wykonania opisujący problem: FiveM tego typu - YouTube
Dziękuję za wszelką pomoc

czy gra jest online czy lokalnie? Jeżeli online to jest to problem z serwerem lub twojego połączenia z serwerm

Gra jest online. W większości moi znajomy na spokojnie dają sobie radę z grą, więc nie wiem czemu taki problem u mnie, internet jest okej image

Mam jeszcze pewne podejrzenia do tego, że gra jest na dysku HDD. Mogę ją przerzucić na SSD i zobaczyć czy to coś zmieni, ale nie wiem, czy się opłaca.

Jeżeli jest to jakiś starszy HDD to może to też być powodem. Możesz najpierw zdefragmentować dysk i zobaczyć czy będzie różnica, jeżeli nie pomoże możesz spróbować nagrać grę na ssd.

Moje specyfikacje jak coś to:
Karta graficzna - GTX 1050 2GB
Procesor - Athon 3000G
8 GB RAM’u 2666mhz (DDR4)
Zasilacz 450W
Dysk SSD 240 GB
Dysk HDD 1TB
Reszta chyba jest mniej ważna

Zacznij od sprawdzenia czy nie masz pofragmentowanego dysku + jeżeli da się wybierać serwer w tej grze to zobacz czy na innym też masz ten problem

Tak, na wszystkich mam ten problem. Zobaczę tą fragmentację, czy co to jest :sweat_smile:

Niestety przerzucenie Gry na ssd zbytnio nie podziałało, jakieś inne rady?

A może masz po prostu za słaby procesor do tej gry? Athlon 3000g do najmocniejszych już nie należy. Koledzy jakie mają komputery?

To jeszcze mogą być problemy z directx. Spróbuj zmienić wersje na jakiej działa gra

Wiesz co wydaje mi się, że to może być przez to, bo jak gram w gry, to mam 100% zużycia procesora.

A normalne GTA działa ci w porządku? Bo z tego co mi wiadomo ta modyfikacja fivem ma zwiększone wymagania sprzętowe i być może procesor ci nie wyrabia.

Tak, GTA V chodzi mi na spokojnie na wysokich w stałych 60 fpsach, natomiast FiveM to muszę już grać na najniższych, a i tak czasami mam spadki do 30 fps i różne freeze’y.

Moim zdaniem niestety twój procesor niedomaga. Próbowałeś różnych serwerów? System w dobrej kondycji? Jaka wersja systemu? Aktualizacje instalujesz? Sterowniki aktualne?

Wszystko aktualne, dzieje się na różnych serwerach, tak jak wcześniej pisałem. Chyba czas przerzucić się na coś nowszego i lepszego. Polecasz coś na socket AM4?

Ogólnie nie. :wink:
I tak karta za słaba na mocniejsze cpu, ale możesz polować na używane Ryzeny 2600/1600/1400 tylko muszą być bardzo tanie (300-400max), bo akurat teraz oferta AMD nie jest ciekawa.

Poszukaj sobie ryzen 1600AF. Myślę, że do tej karty co masz w kompie będzie zbyt mocny, ale ogólnie będziesz zadowolony. On jest w przedziale cenowym 450-500zł, jak tak patrzyłem na olx. Jeszcze jedno pytanie. Jaką masz płytę główną i czy ta pamięć ram jest w pojedynczej kości? Jeżeli tak, to mocno ogranicza wydajność w grach, a poza tym 8gb ram w niektórych grach, to już po prostu niebezpiecznie mało. Ogólnie nie oszukujmy się. Twój komputer jest mocno przeciętny. To gotowiec?

Wiesz co, nie pamiętam dokładniej jaka to płyta jest. Wiem, że ma jedynie 2 sloty na RAM i oba są użyte. PC’ta sam składałem w maju 2020 roku. Noszę się już z upgradem ramu, ale chyba jak będę to robił, to od razu przerzucę się na Intela i zmienię całą płytę główną.