Problemy z ładowaniem stron internetowych

Witam wszystkich

 

Od kilku dni mam problemy z internetem. Strony ładują się bardzo wolno, często występują nawet komunikaty “Nie odnaleziono serwera”, “Strona internetowa jest niedostępna” czy “Nie można wyświetlić tej strony”. Wystarczy w takim przypadku odświeżyć adres i za drugim razem się wczytuje.

Próbowałem w różnych przeglądarkach, IE, MFF, Chrome - jest podobnie. Na innym komputerze, żona ma laptopa, też z Windows 7, jest to samo. Komputery połączone są z ruterem przy pomocy kabla sieciowego.

Testowałem połączenie internetowe (mam łącze VDSL) różnymi testerami, szybkość jest zadowalająca. Oto średnie parametry: ping 19-40 ms, download min. 24 Mbps, upload min 4,2 Mbps.

Wczoraj był technik z Netii i sprawdzał łącze programem www.speedtest.net (wg niego najlepszym) oto wyniki: 22 ms, 24,53 Mbps, 4,69 Mbps.

Wypinałem filtr p/zakłóceniowy i splitter podłączając router bezpośrednio do gniazda telefonicznego. Sprawdzałem system czy nie ma jakiegoś wirusa, obydwa komputery są pod ciągłą ochroną ESET Smart Security. Nie wiem co jeszcze należałoby sprawdzić. 

Jak już na wstępie napisałem, problem pojawił się od kilu dni, przedtem wszystko chodziło bez zarzutu.

 

Może ktoś doradzi mi co jeszcze można zrobić aby wszystko wróciło do normy.

Lukas49

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.