Problemy z laptopem HP

Hej . Posiadam laptopa HP Pavilion . Posiadam go od jakiegoś pół roku i nie mogę się uporać z problemem dot. gry World of Tanks . Posiadam spadki FPS. Na początku mam 39-45 FPS , a po 2 minutach od razu spadają do 5 FPS to wtedy jest jakaś masakra. Robiłem już nową instalacje systemu z 3 razy chyba. Wydajność zasilania na wysoką . Karta graficzna najnowsze sterowniki. Posiadam Windows 10 home 64Bit.
Procesor Intel Core i5 7200 2.5GHz
Pamięć ram 8 GB
karta graficzna navidia 940MX 2GB
Dysk 1 TB

Może jakies inne porady . Na niski ustawieniach również to wystepuje

W innych grach nie ma tego problemu? Sprawdź temperatury za pomocą HWWMonitor

Ja mam na laptopie tylko Wota. Więc nie mam możliwości aby sprawdzić temp. na innych grach. Wiem że gry dostałem nowego laptopa z gwarancji to było dobrze , lecz potem weszły jakieś aktualizacje systemu i wtedy też zaczeły się te spadki FPS. No może to wina systemu ?

A temperatury podczas tej gry jakie są?

Według Hwmonitor , pokazuje GPU i CPU na poziomie 50-60% lecz pokazałbym wam sreccen lecz nie wiem jak dodać u was na forum załącznik . :frowning:

Kliknij na dodaj :slight_smile:

Wysyłam…

Tutaj wysłałem te sreeceny nie wiem czy dobrze czy źle , jak to , to zrobię nowe jeszcze raz…

Czy problem występował od samego początku posiadania laptopa?

Sprawdź, czy z wentylatorami jest wszystko w porządku.

Gra nie ma jakichś mocarnych wymagań, jednak ja bym sprawdził co się dzieje w przypadku innych tytułów, bo w tej konkretnej nie mamy pewności.

Mogę ci powiedzieć gdy dostałem laptopa , zainstalowałem grę to śmigało na średnich fajnie FPS nie skakały. Potem było pełno aktualizacji z strony Windowsa 10 i po tym wszystko się sypało . Wkurzyłem się i dałem na gwarancje bo myślałem że wada fabryczna . Dostałem wtedy nowego laptopa i na początku też było dobrze zanim nie zrobiły się aktualizacje.

Ps. na samym początku gdy go kupiłem grałem w AC4 Black flag i były delikatne skoki ale wtedy grałem na wysokich ustawieniach graficznych.

Ja sądzę że coś z systemem może być . Aktualnie posiadam oryginalnego Home .
Myślałem na zmianą , Windows 8.1 albo 7 nawet.
Wiem że laptop nie jest piorunem prędkości , ale z takim wotem powinnie dać radę .

Czy w ustawieniach zasilania masz zaznaczoną “wysoką wydajność”?

no mam ustawione tam

Hej,

  • A sterowniki zainstalowane? Głównie te do karty graficznej?
  • Jakie są temperatury podzespołów w czasie gry? Tzn. odpalasz HW Monitor, grasz z 10 minut i pokazujesz screena.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Posiadam kartę graficzną Navidia 940MX 2GB i sterwoniki same się zrobiły , za pomocą wbudowanego programu HP i nie ma aktualnie najnowszych . Pobierałem również z strony producenta dokładnie pod tą kartę graficzną . Mogę wam podesłać Screena z tej gry jeśli chodzi o temperatury . Podeśle wieczorem bo nie ma mnie teraz w domu. Pozdrawiam .

Hej,

Tak, koniecznie pokaż screeny z temperaturami w czasie gry.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam . Tutaj podsyłam o proszone screeny temperatury podzespołów laptopa. Grałem przez 20 min i o to wyniki.
Dodam też że nieco się zmniejszyły czasy w którym są spadki FPS . Czasami mam ze 3 bitwy w grze , to ani jednego spadku i FPS 40-50 .
A czasami są że co 3 minuty ma spadki .

Hej,

Generalnie nie wygląda na to, by procesor się przegrzewał. Według specyfikacji Intela procesor ma Tj max na poziomie 100 stopni, w screen pokazuje maksymalnie 81 stopni, czyli jest ok - tym bardziej, że widać, że włączył się tryb turbo do 3,1GHz. Temperatura grafiki też jest w miarę oki.

  • Jaki to dokładnie model laptopa?
  • Czy jest wyposażony w dwie karty graficzne - zintegrowana i tego MX’a 940, który w sumie też jest rodzajem integry?
  • Czy w czasie testów, które pokazałeś na screenach zdarzyły się spadki FPS’ów?

Rozumiem, że zrobiłeś tak? Czyli włączyłeś program, zostawiłeś go w tle, a dopiero po tym uruchomiłeś grę?

Pozdrawiam,
Dimatheus