Problemy z laptopem

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem pewny czy wątek zakładam w właściwym temacie, wiec proszę uprzejmie o darowanie sobie uwag odnośnie tego zaniedbania.

Przechodząc do właściwego problemu.

Chronologicznie.

1- komputer podczas gry mniej więcej raz dziennie odmawiał posłuszeństwa. Obraz zostawał wtedy całkowicie zniekształcony(poziome kreski koloru tęczy na ekranie) następnie po upływie 10 sekund pojawiał się bluescrean i komputer sam się wyłączał. Problem jednak ustąpił po zmniejszeniu detali więc postanowiłem to zignorować.

2- Niestety dzisiaj doszło do kolejnej dziwnej sytuacji. Komputer wyłącza się. Pierw po upływie kilkunastu minut, jeśli włączę go jeszcze raz po kilku itd aż do sytuacji gdy trwa to 5 sekund.

kroki jakie wykonałem w kierunku naprawy problemu

  1. Instalizacja najnowszego sterownika karty graficznej

  2. przywracanie systemu.

Domyślam się, że problem związany jest bezpośrednio z uszkodzeniem karty graficznej, wiec pytanie moje jest następujące. Czy mogę jakoś zaradzić temu problemowi samotnie czy niezbędna będzie wizyta w servisie?

Mój sprzęt to laptop firmy lenovo z następującymi parametrami:

3 gb ramu, procesor intel i3 m350 2.27GHz, windows 64 bitowy 7(orginalny), karta graficzna NVIDIA GEFORCE gt 240m z pamięcią 1024 mb

Bartuc94 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

jeśli sprzęt ma gwarancję jeszcze to oddaj na nią i Ci naprawią…

Jeśli jest to karta graficzna, to sterowniki ani przywracanie systemu nic nie da. Nie jest to jakis zły laptop, więc powinieneś mieć gwarancje. Leć do serwisu go oddać i sami Ci naprawią bo laptopy to inna bajka niż pc:) :frowning: