Problemy z Linux/BIOSem

Witam. Chciałem zainstalować Ubuntu 12.04 na komputerze, wcześniej był WinXP HE, a teraz? Sam nie wiem

Może od początku:

Zrobiłem płytkę bootowalną i oczywiście ją odpaliłem, rozpocząłem instalację - chciałem zainstalować Ubuntu ZAMIAST Windowsa. Podzieliłem dysk na następujące partycje:

200 MB /boot ext4

5000MB / ext4

3000 przestrzeń wymiany

71000 MB /home ext4

Instalacja przeszła dalej i doszła do końca - komputer się wyłączył, ja wyciągnąłem płytę DVD. Komputer włączył się ponownie - wyskoczyło mi kilkanaście linijek jakiś kodów… Nie wiedziałem o co chodzi - wyłączyłem kompa, później włączyłem ponownie i wyskoczyło mi coś takiego:

http://imageshack.us/photo/my-images/71 … 13146.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26 … 13145.jpg/

Po wciśnięciu F2 - brak reakcji

Po wciśnięciu F11 - widać na screenie, również brak reakcji

Nie da się wejść do BIOSa. Myślałem, że wyjęcie baterii z płyty coś da… ale niestety nie - dalej to samo.

Po włożeniu płyty z Windowsem/Ubuntu nie ma reakcji.

Nie bardzo wiem co robić - bardzo prosze o szybką pomoc! :frowning:

Odłącz dyski, CD, DVD i inne napędy i sprawdź czy uda się wejść do BIOS’u.

Objawy wskazują raczej na problem sprzętowy.

Po pierwsze zresetuj BIOSa, zworką. Odłącz i podłącz jeszcze raz dysk. Wyłącz komputer fizycznie od sieci na 10 minut. Spróbuj odpalić. Po drugie, wywal partycję /boot - nie jest potrzebna.

Włącz komputer i od razu przytrzymaj klawisz >Delete<, cały czas przytrzymuj podczas ładowania BIOS.

Napisz jaki rezultat.

axerd00 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Jak dla mnie coś się skaszaniło sprzętowo w HDD lub DVD, nie wiadomo czy na 1-ym się zatrzymał, czy na 2-ego nie może zidentyfikować. Więc pozostaje zabawa w wykładanie, sprawdzanie i wkładanie kabli.

To jak masz podzielony dysk to nie istotne jak go widzi w BIOS.

Tak na marginesie u mnie na 12.10 po aktualizacjach i zainstalowaniu GNOME Shella / zajmuje 3.5 GB, więc może okazać się że te 5GB będzie za mało.