Problemy z logowaniem i ewentualne sugestie

Dzień dobry bardzo! :smiley:

Po długiej przerwie wracam do Was i nie mogę się zalogować. Widzę taki oto napis:

No to wybrałem na cel jednego z dowódców tej stolicy mądrości i łuszczę mu swój problem. Że moje konto nie zostało usunięte, posty też są. Nazwę wprowadzam poprawną. Lecz aby spełnić owo “skontaktuj się z administratorem” - no, musiałem założyć nowe konto. Bo nijak bez zalogu nie widzę danych żadnego admina. W odpowiedzi otrzymałem pytanie, ile mam kont i sugestię, żebym najpierw zalogował się na vortalu. Zalogowałem się, podziałało. Jestem wrócony do “stanu zalogowania”. I byłoby już może po ptakach, ale naszły mnie takie oto sugestie:

  1. Treść FAQ:

Warto tam dodać, że w niektórych przypadkach wymagane jest uprzednie zalogowanie się na vortalu.

  1. Podobną sugestię jeszcze lepiej dać bezpośrednio w tej informacji, jaką zacytowałem na początku. Albo przynajmniej dać w niej link do punktu FAQ o tym traktującego, punktu zaktualizowanego o moją skromną sugestię.

  2. Choć najlepiej byłoby wyeliminować tą potrzebę, rzecz jasna. :wink:

No i teraz te dwa konta. “Buuu! Bana mu!” :wink: Niedobry to zwyczaj i niegodny. Wiem, bo sam jestem adminem (ale kto nim teraz nie jest). Jednak nie miałem innego sposobu na kontakt z administratorem. Dla osoby niezalogowanej wszelki kontakt jest niemożliwy. Jest to z jednej strony praktyczne dla administracji, ale z drugiej bardzo niewygodne dla będących w kłopocie. Trzeba było złamać regulamin, tylko po to by zgłosić swój problem. I tu kolejne sugestie.

  1. Można dać możliwość podglądu osobom niezalogowanym chociażby na dane kontaktowe do administracji. Lub w tym najwyżej cytowanym komunikacie dać taki kontakt.

  2. Taki kontakt może być w stylu " Pogotowie logowania". Specjalne konto, z którego niezalogowani mogą kontaktować się z administracją w sprawie swoich problemów. Albo, numer GG chociażby, pod którym zawsze jakiś admin lub mod dyżuruje i pomoże.

Z pewnością nie wszystko, co tu przedstawiłem jest odkrywcze czy do zrobienia, ale nie wymagajcie, abym szukał, czy gdzieś już o tym było. Weźcie sobie z moich podpowiedzi tyle, ile Wam się podoba. Może oszczędzi to Wam i użytkownikom czasu i nerwów.

Salut!

Na stronie głównej są do wszystkich maile:

http://www.dobreprogramy.pl/OVortalu.html#kontakt

Natomiast, o ile pamiętam, przy polach do logowania na forum jest adnotacja, że pierwsze logowanie należy przeprowadzić ze strony głównej vortalu.

Dzięki! Miejsce oczywiste na to, a jednak się przechałapiłem. Mój błąd. Czasem robi się proste błędy, zwłaszcza gdy rodzi się przeświadczenie, że wina jest nie moja. Przepraszam.

Owszem, jest. Ale komunikatów podczas logowania, kiedy logowanie nie jest pierwsze, zazwyczaj się nie czyta, tylko od razu loguje, automatycznie. A potem już był komunikat błędu, a nie sugestia pierwszego logowania. A nawet gdybym i ją widział, to chyba nie wziąłem tego i tak za sugestię dla siebie, logującego się nie jako pierwszy raz, ale po powrocie. Ot, coś się u was sknociło, więc zaradźcie. Jaśniejsze i jednoznaczne komunikaty zawsze dobrze robią. Każdemu forum.

Można było jeszcze poczytać na forum, dużo o tym było. A w tym komunikacie chodziło nie tylko o pierwsze logowanie po rejestracji, ale i pierwsze logowanie dotychczasowych użytkowników po zmianach w vortalu.

Tak więc sugestia do administracji:

Dobrze byłoby i tam dodać tą informację. Na przykład:

(“od dłuższego czasu”, żeby ludziom nie mącić w głowach o nowej wersji, która pojawiła się już dość dawno)

Nazwać konkretnie? Raczej teraz trudno, bo z sugestii wyszła też pomoc i połajanka usera. Edytowałem, tak jak widać. Temat zalinkowany posłużył też do innej edycji postu. Mam nadzieję, że to wystarczy. Nie zawsze człowiek jest sokołem, zdarza mu się latać również dosyć nisko. Miejcie na względzie te niskie loty. Pozdrawiam!