Problemy z mikrofonem


Jak na zdjęciu. Mikrofon wbudowany jest aktywny a nie działa z niewiadomego powodu, więc usunąłem go z listy i wygrzebałem stary z szafy, który dostała siostra na urodziny
. Z nim jest tak samo i nie łapie żadnego dźwięku, a w konfiguracji nie ma dużych możliwości, więc nie wiem co robić. Ze słuchawek też nie chce działać

Poprzeglądaj w panelu ustawień systemowych ustawienia dostępu dla aplikacji. Pewnie używałeś jakiś ulepszacz do wyłączenia telemetrii w Windows 10 i nieświadomie wyłączyłeś dostęp do mikrofonu.
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/włączanie-uprawnień-aplikacji-do-mikrofonu-w-systemie-windows-10-94991183-f69d-b4cf-4679-c98ca45f577a

Wielkie dzięki. Musiałem tylko zmienić uprawnienia i dźwięk jest wykrywany na pasku do testów, a nie wiedziałem że tak trzeba zrobić, bo nic nie prosiło mnie o uprawnienia i np. Teams uważał , że mikrofon nie działa, ale teraz sprawdzę czy jest dobrze. Żadnych ulepszaczy nie używam poza dodatkami do przeglądarek, tylko wyłączam ją w edytorze grup i rejestrze. Myślałem czy to nie wina płyty głównej lub zasilacza, bo mam trochę podejrzanych zachowań jak samoczynne włączanie się laptopa po podłączeniu do zasilania i zawieszenie się na logo od podłączenia myszki z prawej strony przed uruchomieniem. Jak podłączam inne urządzenia lub ładuję słuchawki bezprzewodowe tak się nie dzieje i problem nie pogłębia się, a ten pierwszy to może być wyczerpująca się bateryjka, bo datę i czas mam po tym nieaktualną