Problemy z modem i laptopem - log z Combofixa

Witam,

piszę ponieważ zaczęłam mieć problem z moim laptopem. Nie wiem czy ma to jakiś związek ze sprawą, ale wczorajszej nocy, przy wyłączaniu sytemu, zaczął się on automatycznie aktualizować. Zostawiłam go więc w spokoju, aby włączyć na nowo dopiero następnego dnia. I tutaj pojawił się problem. Na lapku do łączenia się z internetem korzystam z modemu, on zaś korzysta z oprogramowania WellPhone XT. Za każdym razem, kiedy próbuję go włączyć, wywala mi typowy komunikat o błędzie: “Wystąpił problem z aplikacją WellPhone XT i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.”

Znajomy polecił mi uruchomienie combofixa.* Jeżeli miało pomóc, to i tak nic nie dało, bo błąd wciąż wyskakuje. Nie znam się na tym zupełnie, dlatego prosiłabym o wskazanie w czym leży problem i czy konieczny będzie format. Którego oczywiście wolałabym uniknąć.

Ach tak - ponowne instalowanie oprogramowania do modemu nic nie dało. Nie działa on też na wszystkich kontach użytkowników.

Edit: Polecił mi włączenie go po tym, jak próbowałam uruchomić na lapku unlockera. Ściągnęłam go z netu na drugi komputer, a potem przerzuciłam na pena i chciałam odpalić na lapku. Wyrzuciło mi komunikat, że plik jest niepełny albo popsuty. Oczywiście na drugim komputerze wszystko działało dobrze.

http://wklej.org/hash/457beb8f42/

Uruchom jeszcze raz ComboFix i wklej log.

Pozwolę sobie na nieśmiałe pytanie - a co jest nie tak z tym, który wkleiłam do pierwszego postu?

Coś poszło nie tak bo ComboFix miał problem z usunięciem kilku rzeczy. Uruchom go jeszcze raz by dokasował resztę.

A teraz nie usunął niczego…

http://wklej.org/id/138410/

W logu nic nie ma.

Start => Uruchom => wpisz Combofix /u.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

Wykonaj pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner’em.

  1. Zrobione

  2. Zrobione

  3. Zrobione http://wklej.org/id/138559/

  4. Zrobione.

Oprogramowanie od modemu nadal się nie uruchamia.

No to wklej jeszcze log z System Repair Engineer

Mam nadzieję, że chodziło o to: http://wklej.org/id/138568/

No to tutaj przyczyna będzie raczej gdzie indziej. Raczej kosmetycznie w System Repair => Browser Add-On i usuń te wpisy

Wykasowałam. Na wszelki wypadek wrzucam jeszcze jednego loga już po tych kosmetycznych zmianach. http://wklej.org/id/138585/

A modem nadal kaput.

No to jeszcze usuń bonjour wg tej instrukcji

http://www.searchengines.pl/Jak-usunac- … 03177.html

Ten modem to może od Wi-Fi?

Usunięte. Chociaż wciskanie znaczków, które kazały mi potwierdzić, że wiem co robię, było trochę przerażające ;p

Mimo wszystko modem nie działa. To Toshiba G450, zakupiony w Playu. Oprogramowanie, jak już pisałam - WellPhone XT.

A dzisiaj zauważyłam jeszcze coś - w kolejce zadań w menadżerze zamiast WellPhone, wyświetla mi “SmartSplash”. Nie wiem czy jest spowodowana ta zmiana.

A już całkowicie poza tematem chciałam dodać, że podziwiam za cierpliwość. I dziękuję za pomoc.

No to może sprawdź jeszcze czy modem działa po podłączeniu do innego komputera. Jak jest podłączony, przez USB czy RJ45. Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to instalacja nakładkowa Windows (bez utraty danych), bo może coś w samym systemie siedzi

http://www.searchengines.pl/index.php?s … t&p=109540

Miałem identyczny problem. Pomogło odinstalowanie .NET Framework 2.0 sp2 i wyższych. Po podłączeniu modem instaluje .NET Framework 2.0 i oprogramowanie. Wszystko teraz śmiga.

No to tak.

Na początku okazało się, że problemem sam w sobie był modem, który po prostu padł. Dzisiaj przysłali mi go z serwisu, dołączając do tego oprogramowanie i właśnie .NET Framework 2.0. Na początku była sprzeczność z wersjami, ale idąc tym tropem odinstalowałam ostatnie wersje, zainstalowałam tę dodaną do modemu i rzeczywiście wszystko śmiga :smiley:

Dziękuję za pomoc : )