Problemy z MySQL

(Kloc221) #1

Witam, dopiero zaczynam bawić się z msql, dlatego chciał bym poradzić się w sprawie kilku problemów. Mam skrypt, który po każdym odświeżeniu strony dodaje mi przykładowe dane do tabeli - przez baze danych. Wszystko dzieje się na jednej stronie i tworzy się długa lista a ja chciał bym aby każdy wpis dodawał się do osobnej strony, jak to zrobić ?

Oraz druga sprawa po każdym odświeżeniu strony dane dodają się same jak zrobić aby były pola wm których będę mógł wpisać dane sam ?? Próbowałem zrobić include z value np x1 ale cos nie działa...

Oto mój skrypt...

<?

include('forum/config.php');

$sql_conn = mysql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpasswd)

or die('Brak polaczenia');

mysql_select_db($dbname);

// dodawanie danych

$zapytanie = "INSERT INTO `zzz` (`id`, `x1`, `x2`, `x3`, `x4` ) VALUES ('', 'x1', 'x2', 'x3', 'x4' )";

$idzapytania = mysql_query($zapytanie);

// wyświetlanie

$zapytanie = "SELECT `id`, `x1`, `x2`, `x3`, `x4` FROM `zzz`";

echo '

| '. $wiersz[0] .' | '. $wiersz[1] .' | '. $wiersz[2] .' | '. $wiersz[3] .' | '. $wiersz[4] .' | '; } echo ' |

'; mysql_close($sql_conn); ?> [/code]

(Luki288) #2

poczytaj o LIMIT

(Kloc221) #3

Okej zrobiłem to według jednego poradnika nieco inaczej ale zapisywanie już działa. Teraz chciał bym pobawić się z wyświetlaniem. Chciał bym użyć funkcji if'a w php, aby każdy wpis do bazy był w osobnej stronie zmieniającej jedynie ip - tylko jak to zrobić ?

Oto mój aktualny kod

<?

// odbieramy dane z formularza

$x1 = $_POST['x1'];

$x2 = $_POST['x2'];

$x3 = $_POST['x3'];

$x4 = $_POST['x4'];

if($x1 and $x2 and $x3 and $x4) { 

// dodajemy rekord do bazy

$ins = @mysql_query("INSERT INTO zzz SET x1='$x1', x2='$x2', x3='$x3', x4='$x4'");

if($ins) echo "Rekord został dodany poprawnie";

else echo "Błąd nie udało się dodać nowego rekordu";

} 

?>

(Luki288) #4

Patrz wyżej MySQL LIMIT pozwala pobrać pojedynczy rekord lub kilka rekordów z przedziału od do

(Kloc221) #5

Chodzi mi o całkiem co innego - skorzystam z if'a w php ale nie wiem jak połączyć te dwa skrypty wyświetlanie bazy danych oraz przekierowanie if'a np index.php?ip=90 itp

Może ktoś mi pomoże..

mysql_query('SELECT * FROM tabela WHERE id='.(int)$_GET['id'].' LIMIT 1');

<?

// wybieramy bazę danych

mysql_select_db('zzz');

// wyświetlanie

$zapytanie = "SELECT `id`, `x1`, `x2`, `x3`, `x4` FROM `zzz`";

echo '

| '. $wiersz[0] .' | '. $wiersz[1] .' | '. $wiersz[2] .' | '. $wiersz[3] .' | '. $wiersz[4] .' | '; } echo ' |

'; ?>[/code]