Problemy z nagraniem bootowalnego pen z boot repair disk

Cześć, myślę, że piszę ten temat w dobrym dziale ;).

Od wczoraj próbuje zrobić bootowalnego pendrive-a z boot repair disk (32-bit).
Starałem się go zgrywać kilkoma programami
Rufus, UnetBootin, YUMI, Universal USB Installer, XBoot bez skutku - testuje je RMPrep lub XBootem (Qemu emulator) i napotkałem się z 3 sytuacjami:

  1. Boot failure: No DEFAULT or UI configuration directive found!
  2. "Unknown command: “???”
  3. Przy nagrywaniu XBoot-em udało mi się niby włączyć, ale byłem w GRUB a ja nie wiem w ogóle o co tu chodzi (przy wpisaniu komendy boot - no kernel found. Jeszcze dodam że przy nagrywaniu nie widziałem do wyboru tego systemu i próbowałem innym.

Przeglądałem różne poradniki, robiłem tak jak inni ludzie - nawet rufustem/Universal USB zgrywali po prostu i działało im a ja mam problemy

Może po prostu pobrałeś ISO z błędami? Pobierz jeszcze raz lub sprawdź sumy kontrolne, jeśli autor je udostępnia.
W rufusie po wybraniu obrazu i wciśnięciu start jest chyba pytanie o metodę kopiowania ISO: spróbuj wybrać metodę dd.

Nie lepiej po prostu zgrać jakąś dystrybucję np. Ubuntu czy Linux Mint i tam zainstalować Boot Repair z tego linku - https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair ?

Wygląda, że Boot Repair Disk nie jest wspierana już od 2014 roku.

Skąd masz takie informacje? Tutaj ostatnie obrazy mają 2 lata.

ps Można też wypróbować SystemRescueCD, tylko nie wiem co konkretnie @Pyrol potrzebuje.

Stąd - https://linuxiarze.pl/distro-bootrepairdisk/
Wyglądało mi, że skoro strona jest ciągle aktywna, to informacje będą z grubsza poprawne.

Niestety nie :wink:

@synaptyk
Właśnie możliwe, że pobrałem z błędami, jak patrzyłem na jakimś forum, ale pobrałem drugi raz (bo jak pobierałem 64bitową to wywalało neta - uroki TP) tylko tym razem 32bit udało się za 1. razem - sprawdze jeszcze jutro - myślałem właśnie nad instalacją ubuntu, ale nie mam na czym po prostu, dam znać jak się uda,
Ogólnie to windows nie wykrywa wcale karty micro sd 16gb a drugą kartę(2gb) wykrywa i myślę, że może da radę to zrobić przez linuxa (najprawdopodobniej musiałem ją uwalić przy flashowaniu telefonu)

Dzięki za podpowiedzi :wink:
@edit przy metodzie dd
failed to load ldlinux.c32
Jeszcze pytanie, bo bardzo żadko z tego korzystam - jak zrobie bootowalne ubuntu to zgram tam bootrepairdisk?

Na windows użyj tego programu

a na linux
sudo dd status=progress if=/path/to/image.iso of=/dev/sdX bs=1M conv=sync

tylko wcześniej sformatuj pendrive na FAT32 bo może jak masz stare rzeczy na pendrive to coś zostaje i powinno sie sformatowac przed nagraniem nowego obrazu.

Dd nadpisuje wszystko, łącznie z tablicą partycji :wink: wiec formatowanir jest niepotrzebne :wink:

@anon58841377
W pierwszym poście pisałem, że próbowałem tego i też nie działało ;(
Przy rufus + dd wyskakuje błąd: Boot Error
Pobieram właśnie ubuntu - zobaczę czy dam radę to zrobić.
Mały problem bo nie mam innego pendrive i nie mogę przetestować czy być może nie jest to wina pendrive-a właśnie

Mam teraz inne pytanie, bo zrobilem to wspomniana metoda z ubuntu + instalacja bootrepairdisk, ale teraz mam calkiem inny problem(pewnie bede musial zrobic nowy watek ;v):
Tutaj wykrywa tylko dysk twardy ;v


Po wlozeniu czytnika kart z karta pamieci pojawia sie ‘sdc’
lsdevgrepsd

Po wlozeniu dzialajacej micro sd co czytnika wszystko dziala, pojawia sie sdc a pod nim sdc1… Jak czytalem na internecie moze byc to zwiazane z kontrolerem czy cos w ten desen - jest mozliwosc naprawy tego?