Problemy z nagrywarką CD

Witam, ostatnio mam same probley z nagrywarką CD HL-DT-ST CD-RW GCE 8526B , kiedy nagrywam jakis obraz .iso na płytke ważący koło 700 MB, pod koniec nagrywania wystepują jakieś błędy, co uniemozliwia mi nagranie płyty :twisted:

Ściągnąłem sobie własnie (a wcześniej wykupiłem dostęp do strefy mandrivy) mandrivę power pack 2006, było tak 7 obrazów iso, pierwszy nagrał się dobrze, przy reszcie w połowie wyskakiwały błędy , płytki na które nagrywałem obraz to ActiveJet , CD recordable 700 MB/80min, multi- speed, mozliwość nagrania z prędkością 52 x, czy winą może byc to że nagrywałem własnie z taką prędkością 52 x na nagrywarce ?

Czy powinienem w nero ustawiać nagrywanie na np. 24x czy 8 x, czy to nie będzie powodowało problemów ?

Ustaw nagrywanie na 24x. A tak w ogóle, to do wypalania obrazów płyt są dużo lepsze programy niż Nero. Zdecydowanie lepiej niż Nero obrazy płyt wypalisz używając:

  1. Alcohol 120% (bezpośrednio z pliku *.ISO)

  2. CloneCD (zamontuj obraz w Daemonie i wypal jako kopia płyty, kopiowanie bezpośrednie; CloneCD “nie wnika” w strukturę płyty, tylko wali jako kopia 1:1 :mrgreen: )

Oba programy są rewelacyjne do wypalania obrazów albo kopiowania płyty. Co do Nero, to jest to bardzo dobry program, choć kilka razy mnie zawiódł, właśnie przy obrazach płyt.

I jeszcze taka jedna uwaga. Ile zyskasz czasu, jak wypalisz z maksymalną prędkością i zniszczysz kilka płyt? :mrgreen: Lepiej wypalaj z mniejszą prędkością. 24x to wystarczająca prędkość. Ja wypalam max 16x choć nagrywarkę mam 52x i płyty 52x. Czasem nawet wypalam 8x. Nigdzie się nie spieszę i płyt nie niszczę :smiley:

Miłego wypalania z mniejszą prędkością :lol:

czyli po prostu te błędy mogą pojawiac się ze względu na szybkość nagrania tak ? i to normalne przy 52x że zdażają się błędy ? Mam dopiero kompa nowego ponad rok, a nagrywarkę cd nawet nie cały rok, bo oddzielnie ją zakupiłem :!:

A co programów do wypalania, dzięki za porade, własnie jechałem na trialu nero 7, a teraz zainstaluje sobie triala alcohola, jeszcze raz dzięki za info