Problemy z nagrywarką DVD na kontach admina i użytkownika

Witam.

Na kilku komputerach w pracy mam zamontowane nagrywarki DVD. Logując się na konto administratora wszystko z nimi jest ok. System widzi je jako nagrywarki DVD. Problem zaczyna się wtedy gdy do komputera zaloguje się zwykły użytkownik. Wówczas system “pokazuje” napęd jako zwykły CD (bez możliwości nagrywania). Dzieje się tak zarówno na komputerach z Windows XP jak i Windows 7. Czy można jakoś rozwiązać ten problem?

Problem chyba tkwi w Nero (Nero BurnRights?). Tak było przynajmniej w moim wypadku. Miałem Nero. Na adminie chodziło bezproblemowo, a na ograniczonych kontach nie wykrywało nagrywarki. Problem dotyczył nie tylko programu Nero, a także konkurencyjnego produktu firmy Ashampoo. Ale z tego co pamiętam to na Vista/Win 7 dało się nagrywać z poziomu eksploratora i się nie czepiało…

Nie chodzi mi o problemy z programami do nagrywania płyt. Chodzi o to, że jeśli “kliknę” na pulpicie ikonę Komputer to wyświetla tam wszystkie podłączone dyski twarde i urządzenia z wymiennymi nośnikami pamięci. I teraz jeśli jestem zalogowany na koncie admina widzę “tam” - Stacja dysków DVD RW. Mogę nagrywać i wszystko działa. Natomiast jak zaloguje się jako użytkownik z ograniczonym prawami to po “kliknięciu” na pulpicie ikony Komputer widzę - Stacja dysków CD. Programy do nagrywania nie widzą kompatybilnego urządzenia do nagrywania i nie chcą działać. Z konta “zwykłego usera” nie mogę nić nagrać. Jeśli włożę na koncie “zwykłego użytkownika” do napędu płytę DVD to mogę ją otworzyć i explorować.

Problemu prócz nazewnictwa nie widzę. Pewnie to “wina” systemu Windows.

Na VirtualBox jak mam ustawione na napęd komputera to w Komputer w systemie wirtualnym też pisze Napęd CD, a płyty DVD czyta (wiem… dziwne:) ).

Najlepiej zignorować to nazewnictwo, bo najważniejsze, że wszystko działa (prócz tego nagrywania). Po co sobie tym głowę zawracać:)

A ja widzę problem prócz nazewnictwa. Zwykły użytkownik komputera (bez praw admina) powinien ( wręcz musi) mieć możliwość nagrywania płyt CD i DVD, a nie może. Na tym polega ten problem.