Problemy z nagrywarka

Kupilem niedawno nowa nagrywarke DVD ale mam problem z zainstalowaniem jej. Plyta z NERO ktora byla dolaczona jest chyba uszkodzona bo przerywa mi instalacje. Czy np inna wersja NERO mogla by tu pomoc ? i czy do tego potrzebne sa jakies specialne sterowniki czy nowsze wersje nero je maja ? Kumple radzil mi tez zeby pogrzebac w biosie bo mozliwe ze komputer wogole jej nie wykrywa ? czy ktos mogly pomoc mi rozwiazac ten problem ?

a może to nero jest zajechane ściągnij sobie nowe jest na tej stronie jakieś 170 mb??bios raczej nic nie ma do instalacji! !!

Ściągnij aktualny firmware, ze strony producenta nagrywarki i zainstaluj.

i jak tam/???

Sprawdź/zmień kable i ewentualnie dla EIDE ustawienie zworki - jeśli możesz to ustaw Master na drugim kanale.

Ściągnij wersję demo Nero (działa miesiąc), bo możesz mieć uszkodzoną płytę. Jak nie pomoże to reklamuj.:mrgreen:

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 16:30

Zobacz też czy nie masz dla EIDE wyłączonego w BIOS-ie kontrolera na kanale do którego dołączyłeś nagrywarkę.:mrgreen:

kable sa napewno ok bo kilka dni temu chodzila na nich stara nagrywarka. Zaraz zainstaluje inna wersje nero no i zobacze. a na stronie producenta(litonit) nie ma firmweara no chyba ze zle patrzylem…

firmware i te inne nic mu nie pomoże . Po prostu ma kopnięte nero. bo ja swoje zainstalowałem bez nagrywarki

hm a zcy instalujac nero komputer odrazu mi wykryje nagrywarke ? czy musze tez zrobic cos innego ? dziwi mnie tez to ze gdy podlazcam nagrywarke to komputer nie wykrytwa mi zwyklej stacji DVD a gdy ja odlacze wszyssko dziala ok…

add.

3 raz probowalem zainstalowac nero 7, kazde z innego pliku i caly czas wyskakuje mi ‘file corupt’. Wydaje mi ze wina jest chyba mojego komputera. 2 lata nie mialem formata no i cos juz moze nie dzialac zwlaszcza ze kiedys juz tak mialem z grami ktore mi nie chcialy sie instalowac a moim znajomym bez zadnego problemu. zrobie w najblizszym czasie formata no i bede probowal. w kazdym razie dzieki za pomoc