Problemy z niezgodnością sterowników

Witam. Zastanawiałem się pod jaką kategorię umieścić mój wątek. Bo dotyczy on windows’a 7-mki a jednocześnie sieci komputerowych. Otóż po świeżo zainstalowanym systemie windows 7 z SP1. Wszystko jest dobrze dopóki nic nie instaluje. Sterowniki od kart sieciowych mam na 2 płytach. Jeden sterownik dotyczy karty Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) a na drugiej płytce mam sterowniki od ASUS 802.11n Wireless LAN Card

. Bez instalacji żadnych sterowników prędkość łącza korzystając z wifi była w granicach 4-6 Mb/s. Jednakże po instalacji sterowników komputer się przycina w charakterystyczny sposób i myszka przeskakuje co jakiś czas w inne miejsce, dźwięk się też przycina. Przy połączeniu przewodem wszystko jest ok. Wskazuję to na niezgodność sterowników. Tylko że na sterownikach microsoftu które system sam sobie przydziela się zacina i na wszystkich innych kombinacjach z innymi sterownikami.

Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem ? Bo wychodzi na to że działa jedynie na czystym systemie bez żadnych innych sterowników oprócz sterowników płyty głównej.

System: Windows 7 Home Premium 64-bit

Procesor: Intel Pentium i5 3.20 GHz

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 5700

Karty sieciowe: Realtek RTL8168D/8111D oraz ASUS 802.11n Wireless LAN Card ( 2 antenki )

Dodam że czasem jak zostawie tylko sterownik od Asusa od WIFI to nie zacina sie lecz predkość spada w granicach 200-500 kb/s

Czy te sterowniki są w najnowszej wersji ? Jeżeli tak i problem występuje to zainstaluj starsze. Jeżeli są to starsze wersje sterowników to zainstaluj najnowsze.

Nie podałeś najważniejszego! Firma i model płyty głównej komputera?

Dodaj też informację, jaką szybkość łącza masz wykupioną (Mb/s) i jak ona przedstawia się tutaj?: http://www.speedtest.net/ Na mapce wybierz Warszawę!?

Płyta główna ASUSA P7H55-M . Problem dokladnie pojawia sie kiedy instaluje sterowniki od karty graficznej. Probowalem same surowe sterowniki wgrac ale caly czas jedyna opcja zainstalowania ich jest instalacja ATI catalyst. instalowalem z plyty oraz sciagniete. caly czas problem pojawia sie po instalacji grafiki. szybkosc lacza spada a przy wiekszym obciazeniu ze strony “internetu” sie zacina.

Nie wiem jakie i skąd pobrałeś, ale w razie czego podaję link do sterowników karty graficznej: http://sites.amd.com/us/game/downloads/ … -64.aspx#1 Można zainstalować całą tę “suitę” sterowników lub wybrać składniki samemu. Przed ich instalacją należy całość bieżącego, graficznego oprogramowania ATI odinstalować! Czyli odinstalować z okna Programy i funkcje pozycję “ATI Catalyst Install Manager”.

Juz tak robilem. Tylko moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego karta graficzna gryzie sie z karta sieciowa. do mojej karty sieciowej dostepne sa 2 sterowniki z 2009 i 2010 roku instalowalem obydwa oraz od grafiki. caly czas sie gryza. juz nie ma nic od microsoftu (czyli sterow ktore system sam sobie przypisuje). Pierwszy raz sie spotykam z taka sytuacja.

A spróbuj na początku zainstalować sterowniki do karty sieciowej, a potem do karty graficznej.

Nic nie pomaga. Bede musial sprobowac z inna karta sieciowa na wifi. Nie mam już pomysłu co dalej robic. A czy ktos wie czy sa dostepne na Radeona HD 5700 starsze wersje sterownikow ?

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … sta64.aspx

Tutaj coś jest.

Ja chyba coś tu nie rozumiem.

  1. Dlaczego stosujesz montowaną do PCI-Ex odrębną kartę sieciową Ethernet, skoro Twoja płyta główna już posiada zintegrowana kartę Ethernet?

  2. Do Twojej karty sieciowej bezprzewodowej Asus 802.11n nie ma sterowników dla systemu W7/64bit , tylko dla Visty, więc ta karta może nie pracować prawidłowo, albo i w ogóle.

  3. Karty, sieciowe i graficzna, nie mają nic do siebie, a ich sterowniki nie mogą się “gryźć”.

komputer ostatnio wygralem. pochodzi z salonu VOBIS. karta bezprzewodowa jest na zlaczu PCI-E x4 i mialem do niej sterowniki pod win 7. a z tego co wiem to wiekszosc sterownikow z visty i 7 wspolgraja ze soba. A tez nie rozumiem czemu grafika gryzie sie z sieciowka. teraz wysiadl mi zwykly port ethernet …