Problemy z normalnym użytkowaniem laptopa

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem temat, czy nie lepiej byłoby w dziale bardziej software’owym - w razie czego przepraszam.

Mam problem z laptopem HP nw8240.

Mianowicie: nie da się komfortowo oglądać YouTube, czy sluchać muzyki na wrzucie - ponieważ dość często zdarza się tak, że film zaczyna po prostu ścinać (i film, i dźwięk). W przypadku, gdy słucham na Wrzucie, to wystarczy, że zacznę przewijać w stronę w dół to też zawiesza. Przeglądarka - Firefox, chociaż na Chrome problem był identyczny, a nawet jeszcze bardziej ścinało.

Inny problem - gra TrackMania Nations Forever też zawiesza. Problem tym dziwniejszy, że ta gra komfortowo chodziła mi na słabszych sprzętach (Pentium M 1.6/512 RAM/graf. 32MB/Win XP). Wszystkie graficzne fajerwerki mam wyłączone, gram na najniższych detalach. Na ogół, da się komfortowo grać (nie ścina, ale jest jakby na granicy), ale zdarza się i tak, że po prostu są makabryczne zawieszenia. Natomiast, nie ma mowy o komfortowym graniu, gdy zostawie jakiś program w tle (oprócz GG) - wystarczy, że nie wyłączę Thunderbirda czy Firefox’a, a jest tak samo.

System Windows 7 - niby mogłoby się wydawać, że to przez Niego, ale na XP wszystkie te problemy także występowały.

W tle nie mam dużo włączonych programów - zawsze włączone jest tylko GG, Internet Download Manager, Avast, i parę programów od sterowników (Synaptics, ATI CCC, Windowsowy od Bluetooth) - nic więcej.

Konfiguracja sprzętowa:

Intel Pentium M 770 (2.16GHz, 2MB Cache L2)

2GB RAM DDR2-533 (2x1GB)

Dysk twardy 60GB ATA

Grafika ATI FireGL V5000 128MB dedykowanej, rozdzielczość 1680x1050.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

posiadasz aktualna wersje flasha ?

przycinanie na YouTube może być spowodowane włączeniem html5 sprawdź http://www.youtube.com/html5 a następnie Zrezygnuj z wersji próbnej HTML5

co do gry zainstaluj Game-Booster uruchom program i uruchom grę i sprawdź czy nadal występują problemy.

posiadasz najnowsze sterownik do karty graficznej ?

jak wygląda temperatura laptopy potrafią się porządnie grzać podczas obciążenia

Tak, wersja Flasha jest aktualna.

HTML5 na YT mam wyłączone.

Zainstaluje tego Game-Booster’a i zobaczę - na razie nie mam czasu grać ;).

Chyba najnowsze - ściągałem ze strony HP.

Co do temperatury… Jest wysoka, gdy trzymam laptopa na łóżku i gram to potrafi się przegrzać do takiego stopnia, że się wyłączy. Gdy trzymam np. na biurku czy na taborecie - też się strasznie grzeje, ale nie wyłącza sie.

Temperatury (używam tylko internetu, laptop na taborecie), laptop wł. od godz. 12:

Płyta główna: 61 st. C.

Procesor: 88 st. C.

Dysk: 43 st. C.

Dodane 20.06.2012 (Śr) 20:26

Zainstalowałem tego Game-Boostera, problem jest taki, że klawiatura i myszka dostawały freeze - dało się nacisnąć tylko [Ctrl] + [Alt] + [Del].