Problemy z nową baterią, laptop lenovo

Witam, ostanio kupilem nowa baterie do mojego laptopa lenovo g500, mam z nią problem ponieważ po pierwszym naładowaniu laptop wyłączał się przy około 40%, sformatowałem ją(rozładowałem w biosie i naładowałem jeszcze raz) wszystko bylo dobrze a po jakichs 5 dniach problem wrócił, teraz wyłącza się przy około 30%, Czym moze być to spowodowane?

Nie wolno przy takich bateriach rozładowywać ich do 0%… to sobie do reszty uszkodziłeś

Czyli że nie można nic teraz zrobić? Bo raz baterie rozładowałem do 0? To troche dziwne :smiley:

Podstawowa sprawa - beteria oryginalna, czy zamiennik?

Rozładowanie do 0 to faktycznie nie był najlepszy pomysł, straciłeś przez to pewnie sporo pojemności, ale nie ma raczej związku z problemem jaki opisujesz. Od lat baterii już się nie formatuje.

Tak to zamiennik na jakims forum znalazlem podobny problem i ktos wlasnie tak postapil, jak to zrobilem to wszystko bylo ok. Tylko teraz znowu sie sam laptop wylacza przy ok 30%.

Spróbuj jeszcze odinstalować wszystkie powiązane z baterią aplikacje/sterowniki od Lenovo. Jakieś “power management”, “battery stretch” itp. Ewentualnie jeśli nie ma to zainstalować. Problem może być softwareowy.

Odpal jakiegoś linuksa z gwizdka USB albo płyty liveDVD, pobaw się nim trochę. Sprawdzisz w ten sposób czy to wina softu. Ja mam trochę inny problem - aku ładuje się do 60 procent i kończy się ładowanie. Potem sobie schodzi z tych 60 procent normalnie. Laptop przeleżał 1,5 roku w pudle nieużywany i aku też się za mocno rozładował. Zrób może update BIOSu, ale to prawdopodobnie kwestia resetu elektroniki w aku.

Edycja: akumulatorów się nie formatuje a formuje, a raczej formowało.

Na pewno rozładowując w biosie baterię do “0” nic się jej nie stało. W ten sposób np: w notebookach Della można kalibrować elektronikę baterii.Same ogniwa nie rozładowały się całkowicie( nic się im nie stało), układ sterujący baterią odłączył ją po spadku napięcia poniżej pewnego progu. Zainstaluj  programik Battery Bar, tam będziesz miał szczegółowe informacje na temat tej baterii.

Tak własnie robiłem @junkerp bo czytałem na jakims forum o tym, a co dokładnie mam sprawdzic w tym programie i jak skalibrowac ta baterie żeby działała (tylko dłużej :D)?

Sprawdź pojemność baterii i stopień zużycia.

http://scr.hu/2dt8/vtjwb

ss z BatteryCare, miałem akurat zainstalowanego na kompie chyba niczym specjalnym sie nie różnią, dodam że poziom zuzycia sie waha czasami pokazuje 7% czasami 4% a czasami 0% ale to chyba nic specjalnego.

Naładuj raz jeszcze i rozładuj biosem tak, aż laptop się wyłączy. Jak to nie pomoże, radził bym zgłosić baterię na reklamację. Widzę też, że ten program BatteryCare ma funkcję kalibracji, być może uda się ją wykonać.

Ok dzięki za pomoc :)