Problemy z nowszymi grami: restart i zawiechy kompa

Witam od jakiegoś czasu mam problem z nowszymi grami:

-Call of Duty 1 i 2 chodzą normalnie a od 4 serii wzwyż każda uruchamia się normalnie…jest intro później menu a kiedy daje start gra momentalnie sie zawiesza i jest bluescreen albo wywala do windowsa i krzaczy się grafika tak że nic nie widać normalnie

-Crysys wszystkie częsci to samo co wczesniej…intro jest i menu…a daje start ładuje sie i albo wywala z kaszaną na ekranie albo bluescreen

-Battlefield: Bad Company 2 tutaj o dziwo nawet pogralem pare minut ale i tak wywaliło zaraz do windowsa

-Lost Planet zawiecha i restart kompa

-Just Cause 2 tak jak wcześniej

Posiadam Windows 7 Professional SP1 i sprzęt o parametrach:

Typ procesora AMD Athlon X2 6000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M68M-S2P s.AM2

Karta wideo GF 9600GSO Asus TOP

Pamięć 2 GB 800 MHz

Karta dźwiękowa Creative Audigy 2 ZS (SB0350) Sound Card

Napęd optyczny LiteOn DVDRW± iHAS124 SATA

Dysk fizyczny HDD SAMSUNG 320GB, SERIAL sATA

Dysk fizyczny ST3160812A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Dysk fizyczny ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Monitor LG W2252 (Analog) [22" LCD] (180750411)

Zasilacz Fortron FSP400-60APN 400W

Myślałem że to problemy z kartą graficzną ale takie gry jak: Just Cause, Mafia, UberSoldier czy Hellgate London działają bez problemów. Sterowników do karty graficznej nie instalowałem gdyż windows upade sam zdaje sie wyszukuje i proponuje do zainstalowania najnowsze sterowniki.

Problem może leżeć właśnie w sterach. Te co się instalują z windą nie kwalifikują się do grania itp. Pobierz ze strony nvidii stery i sprawdź: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zainstaluj oficjalne sterowniki! Nie ufaj Windows! http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/EN9600GSO_TOPHTDP384M/#download

Edit: Jasiu minimalnie szybciej

Nie sądzę, żeby to była wina sterowników. Przecież na moim komputerze gra się od zawsze w gry. Na przestrzeni kilku lat miałem kilka kart graficznych, do których na ogół instalowałem sterowniki z oryginalnej fabrycznej płyty i wszystko zawsze dobrze chodziło i chodzi. Rzadko decydowałem się na aktualizację. Zobaczcie, jaką chłopak ma grafikę. GF 9600 GS to karta gorsza niż marna do najnowszych gier. A jemu właśnie siada komputer na nowszych grach, Crysis, CoD 4 i wyżej, starsze mu chodzą.

Być może i nie jest to najnowsza karta graficzna ale bez problemu grałem wcześniej na niej w Call of Duty 4: Modern Warfare…w 5 część i 6. W Crysisa nie gralem wczesniej wiec nie wiem czy gra by chodziła ale skoro tamte działały normalnie to ta myślę że też.

  • Po instalacji najnowszych sterowników problem powtarza się

  • Nie mogę odczytać temperatury i napięcia z programu AIDA64 jak pisałem wcześniej mam cały zakrzaczony graficznie ekran po tym jak wywala mnie z gry

Więc w takim razie padła ci grafika. Moja obecna R 5770 to karta z serwisu, która zastąpiła poprzednią R 4870, bo po roku jej pracy nagle zrobił się taki “zakrzaczony”, jak to określiłeś, ekran i pojawił się bluescreen. Problem ten się powtarzał i karta poszła do serwisu. I przyznaj się szczerze. Na swojej 9600 GS w CoD 4 i wyższych może i grałeś, ale na mocno okrojonych opcjach, tak? Bo na pewno nie na full detalach

Skoro padła grafika to jaką polecacie do 250zł? I jaki zasilacz za ok 200zł do tego zestawu co podałem w pierwszym poście?