Problemy z nowym pc

Witam, pare miesiecy temu zlozylem pc i mam kilka problemow z nim.
Specyfikacja:
Windows 10 pro x64
I3-8100
Gigabyte gtx 1060 6gb oc wf2
Corsair vs550
2x4gb 2400 mhz crucial balistic sport
Gigabyte b360 auros gaming
Regenerum rg4
2x 1tb hdd

  1. Dziwne botowanie.
    Gdy wylacze zasilacz przyciskiem i wlacze ponownie to pc bootuje sie tak: na sekunde sie pojawia dzwiek, diody i na sekunde gasnie wszystko po czym sie wlacza. Tak samo sie dzieje gdy dam restart z poziomu systemu.
  2. Diody na plycie glownej.
    Przy wlaczeniu pc przyciskiem pojawia sie na pare sekund dioda sygnalizujaca problem z cpu. Gdy sie zresetuje pc to z poziomu systemu to ta dioda nie gasnie wcale. Diody wskazujacej botowanie nigdy nie widzialem. Mozliwe ze te problemy z dioda wystapily po aktualizacji biosu w plycie glownej,ale nie mam pewności.
  3. Zaciecia animacji w grach gdy licznik fps nie pokazuje spadkow.
    Czasami da sie grac bez tego 20 minut, ale wkoncu pojawiaja sie paro sekundowe zaciecia obrazu… Czasem trwa to sekunde, czasami nawet 5, zdarza sie ze na pare sekund jest calkowita zawiecha i sie nagle odwiesza… I moge miec znow kilka minut plynnej gry. Przez nie wiem miesiac bylo w miare ok, czasami tam sie przycielo na mili sekunde.

Sprzęt jest nowy ze sklepu czy z drugiej ręki?

1 polubienie

Nowy ze sklepu, kazda czesc kupilem w komputroniku.

No to nie ma rady - rozbierz sprzęt i złóż od nowa. Zwróć uwagę na blaszki w gnieździe procesora, pastę czy gdzieś nie wyciekła, dociśnij RAM w gniazdach, czy grafika dobrze siedzi w gnieździe. Na końcu sprawdź podłączenie wszystkich kabli.

1 polubienie

No wlasnie wszystko jest ok… Sprawdzalem juz to :frowning:

niech Ci złożą w punkcie za 50 zł :smiley: zanieś im

1 polubienie

Po co? To 3 pc jakiego zlozylem, przeciez nie uszkodzilem nic.

Wejdź do BIOSu/UEFi i zresetuj wszystkie ustawienia.

1 polubienie

Wlasnie bylem w biosie i wszedlem w zakladke save & exit po czym dalem load optimized defaults.
Kolejny problem to za kazdym razem jak instaluje windowsa 10 to w oknie gdzie sie wybiera dysk na ktorym ma byc system dowala mi sie ze mam zly format plikow i nie da sie zainstalowac… I zawsze musze kazda partycje na dysku formatowac… Nawet jak chce ponownie wlaczyc instalke windowsa to musze to robic…

Wobec tego, w tym momencie instalacji partycję, na której miejscu ma być nowy system się usuwa, potem to miejsce, jako niezagospodarowane, trzeba wskazać i wybrać “Nowa” z instalatora. Utworzyć nową partycję wraz z kawałkiem “Zastrzeżone dla systemu” (około 550 MB) i następnie wskazać tylko nową partycję i wybrać “Formatuj”. Po wykonaniu formatowania kliknąć “Dalej”.

1 polubienie

A co z reszta problemów ? :frowning:

Zastrzeżona powinna się zrobić sama jak nie ma jeszcze ustawionego MBR / GPT.

1 polubienie

Za malo ramu bylo to sie cielo tak paskudnie… 8gb to za malo.