Problemy z obrazem w tv

Witam, chcę aby obraz z laptopa wyświetlał mi się w telewizorze.

Posiadam telewizor sony bravia o rozdzielczości 1920x1080 oraz laptopa o rozdzielczości 1366x768.

Podłączyłem lapka z telewizorem za pomocą kabla hdmi i w telewizorze ustawiłem rodzaj wejścia na hdmi

W laptopie ustawiłem “wyjście grafiki” -> “wyjście na” -> “telewizor cyfrowy”

oraz “dopasowanie panelu” -> “zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego”

Niestety po tym zabiegu obraz-ikonki na telewizorze jest trochę ucięty z każdej strony (np. wogóle nie widać paska zadań) tak jak na fotce poniżej. Co zrobić aby wyświetlało się poprawnie?

33468072d4243d20b839171f6012ee164372_min.jpg

Też tak miałem. Ja problemu nie rozwiązałem a jedynie go obszedłem, poprzez zmniejszenie obrazu gdzieś w ustawieniach grafiki. To było zawsze przy HDMI niezależnie od rozdzielczości, zawsze ucinało. Po kablu VGA nie było problemu.

Ustaw zalecane rozdzielczości urządzeń, nie skaluj obrazu i będzie ok.

U mnie nie było ok. Telewizor ustawiony na dowolną rozdzielczość miał ucięte krawędzie. Nie ważne czy to 1920x1080 czy 800x600. Przez d-sub nie było problemu, problem występował tylko przy połączeniu przez HDMI. Musiałem zmniejszyć trochę obraz tak żeby całość była widoczna na telewizorze.

Chodzi o rozdzielczość natywną urządzenia. Więc albo dajesz dupliku i ustawiasz natywną (nie liczy się inna, tylko i wyłącznie natywna. Albo wyłączasz ekran na lapie i oglądasz tylko na tv + rozdzielczość natywna. Od biedy próbujemy ze sterami pod naszą grafikę (tylko jak nie ma rozdzielczości natywnych), ale tutaj wszystko zależy od modelu grafiki oraz wersji sterownika.

Widać nadal się nie rozumiemy. Chodzi o ucięte krawędzie nie o rozdzielczość. Na każdej rozdzielczości, w tym natywnej ucięte są krawędzie. Nie ważne czy to przy rozszerzaniu ekranu, duplikowaniu czy pracy telewizora jako główny wyświetlacz. Krawędzie są ucięte. UCIĘTE. I ta przypadłość pojawia się tylko na kablu HDMI. Po podłączeniu przez d-sub wszystkie rozdzielczości, w tym natywna, duplikowanie, rozszerzanie, praca jako główny ekran działa w porządku, cały obszar roboczy jest widoczny na ekranie telewizora. Mi w każdym bądź razie nie pomogły te zmiany. Może autorowi tematu pomogą takie kombinacje. Mi pomogło tylko skalowanie i zmniejszenie sobie obszaru.

Nie ucięte lecz są poza ekranem. To już jest kwestia samych ustawień tv, nigdy się w to nie zagłębiałem :slight_smile: