Problemy z obrazem w tv

(Momayday) #1

Witam, chcę aby obraz z laptopa wyświetlał mi się w telewizorze.

Posiadam telewizor sony bravia o rozdzielczości 1920x1080 oraz laptopa o rozdzielczości 1366x768.

Podłączyłem lapka z telewizorem za pomocą kabla hdmi i w telewizorze ustawiłem rodzaj wejścia na hdmi

W laptopie ustawiłem "wyjście grafiki" -> "wyjście na" -> "telewizor cyfrowy"

oraz "dopasowanie panelu" -> "zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego"

Niestety po tym zabiegu obraz-ikonki na telewizorze jest trochę ucięty z każdej strony (np. wogóle nie widać paska zadań) tak jak na fotce poniżej. Co zrobić aby wyświetlało się poprawnie?

33468072d4243d20b839171f6012ee164372_min.jpg

(Marcin Obala) #2

Też tak miałem. Ja problemu nie rozwiązałem a jedynie go obszedłem, poprzez zmniejszenie obrazu gdzieś w ustawieniach grafiki. To było zawsze przy HDMI niezależnie od rozdzielczości, zawsze ucinało. Po kablu VGA nie było problemu.

(Drobok) #3

Ustaw zalecane rozdzielczości urządzeń, nie skaluj obrazu i będzie ok.

(Marcin Obala) #4

U mnie nie było ok. Telewizor ustawiony na dowolną rozdzielczość miał ucięte krawędzie. Nie ważne czy to 1920x1080 czy 800x600. Przez d-sub nie było problemu, problem występował tylko przy połączeniu przez HDMI. Musiałem zmniejszyć trochę obraz tak żeby całość była widoczna na telewizorze.

(Drobok) #5

Chodzi o rozdzielczość natywną urządzenia. Więc albo dajesz dupliku i ustawiasz natywną (nie liczy się inna, tylko i wyłącznie natywna. Albo wyłączasz ekran na lapie i oglądasz tylko na tv + rozdzielczość natywna. Od biedy próbujemy ze sterami pod naszą grafikę (tylko jak nie ma rozdzielczości natywnych), ale tutaj wszystko zależy od modelu grafiki oraz wersji sterownika.

(Marcin Obala) #6

Widać nadal się nie rozumiemy. Chodzi o ucięte krawędzie nie o rozdzielczość. Na każdej rozdzielczości, w tym natywnej ucięte są krawędzie. Nie ważne czy to przy rozszerzaniu ekranu, duplikowaniu czy pracy telewizora jako główny wyświetlacz. Krawędzie są ucięte. UCIĘTE. I ta przypadłość pojawia się tylko na kablu HDMI. Po podłączeniu przez d-sub wszystkie rozdzielczości, w tym natywna, duplikowanie, rozszerzanie, praca jako główny ekran działa w porządku, cały obszar roboczy jest widoczny na ekranie telewizora. Mi w każdym bądź razie nie pomogły te zmiany. Może autorowi tematu pomogą takie kombinacje. Mi pomogło tylko skalowanie i zmniejszenie sobie obszaru.

(Drobok) #7

Nie ucięte lecz są poza ekranem. To już jest kwestia samych ustawień tv, nigdy się w to nie zagłębiałem :slight_smile: