Problemy z odinstalowaniem All Player

Witam. Program Eset pokazał mi komunikat “Wykryto uzycie ukrytego kanału w pakiecie ICMP, zdalny adres IP 178.33.60.196”. Poszukałam w necie i były informacje, że to wina All Palyer. Akurat dzień wcześniej go zainstalowałam. Odinstalowałam go, ale na końcu wysietlił mi się komunikat, że niektóre składniki prgramu All Player należy usunąć ręcznie. Bardzo prosze o pomoc, bo nie widzę w programach w panelu sterowania, które składniki to mogą być, a komunikat z Eset ciągle mi się wyświetla.

Ten komunikat z Esset to fałszywy alarm firma, ta jest znana z tego że jej programy blokują ALLPlayera i trudno go w nich odblokować oraz wyświetlają dziwne alarmy dotyczące normalnie funkcjonującego ALLPlayera.

Są to fałszywe alarmy które można spokojnie zignorować, aby było możliwe pełne wykorzystanie funkcji ALLPlayera zależnych od połączenia z netem (liveupdate; TV itp.) należy w antywirusie zezwolić mu na dostęp do sieci jako “przeglądarka”.

Co do odinstalowania ALLPlayera to najwyraźniej twój antywirus się wtrącił przez co deinstalator nie mógł wszystkiego usunąć, prawdopodobnie chodzi tu o moduł ALLUpdate.exe który sprawdza czy jest nowsza wersja.

Uruchamia się on przy starcie systemu i po sprawdzeniu wyłącza się ale jeśli zostanie on zablokowany przez antywira (jak u ciebie) to może nie być w stanie się wyłączyć przez co może nadal siedzieć w procesach.

Jeśli chcesz usunąć to co mogło pozostać po takiej deinstalacji przyblokowanej przez antywira to wejdź do menedżera procesów i zakończ proces allupdate.exe (o ile jeszcze tam jest), następnie usuń folder w którym zainstalowany był ALLPlayer (domyślnie to jest c:\Program Files\ALLPlayer).

Ewentualne wpisy pozostałe po takiej niepełnej deinstalacji usuniesz programem ALLPlayer Tune-In.

AllPlayer sprawiał problemy ponieważ jest/był podatny na zarażenie. Kilku moich znajomych przez niego miało problemy.

Zazwyczaj polecałem Revo Uninstaller, następnie czyszczenie CCleanerem i program znikał. Eset jest co prawda nadwrażliwy ale jest dobrym programem a AllPlayer radze zamienić na VLC Media Player.

_tommy_ , ALLPlayer nie jest ani nie był podatny na zarażenie, nie ma w nim dziur które umożliwiałyby przemycenie poprzez program złośliwego kodu ani sam takiego kodu nie zawiera.

Ale dlaczego twoi znajomi mieli problemy, dam głowę że ściągali cracki do ALLPlayera i ściągnęli sobie wirusy (swoją drogą nie żal mi ludzi którzy tak łapią wirusy bo są sami sobie winni).

Co do stwierdzenia że jakiś antywirus jest “nadwrażliwy ale dobry” to jest to wewnętrznie sprzeczne, jeśli jest nadwrażliwy to nie wiadomo kiedy ego alarm jest prawdziwy a kiedy fałszywy (tzw. FP - False Positive) więc nie można polegać na jego ocenie czyli nie jest on dobry.

scripter1 , np. moja mama używając AllPlayera na WinXP, np. kolega w pracy używając na WinVista… Sporo zebrałoby się osób narzekających na ten program. Sam używałem i też działał jak chciał a swojego czasu na laptopie córki właśnie AllPlayer był czymś zainfekowany co wykazał skan Dr Web’em i Malwarebytes’em. Problem nie ma nic wspólnego z crackami kolego ;]

to nie jest to sprzeczne, każdy antywirus reaguje czasami w sytuacji w której normalne skanowanie nic nie przynosi, z takimi pojedynczymi przypadkami spotkałem się z tym na Kasperskym, G Data czy choćby zachwalanym Comodo AV/IS i Eset AV/SS także nie ma ideału, chyba, że sam go dla siebie napiszesz :wink:

Pozdrawiam :wink:

To prawda że nie ma idealnego programu i każdemu zdarza się pomyłka ale Esset zaliczył ich już bardzo dużo.

Ja dodatkowo korzystam z serwisu http://www.virustotal.com/ który skanuje plik wieloma różnymi sinikami antywirusów dzięki czemu łatwiej zweryfikować czy w pliku faktycznie jest coś groźnego.

Dla przykładu napisałem pewną wtyczkę wizualizacji (zupełnie niegroźną), przesłałem ją znajomemu i ku mojemu ogromnego zdziwieniu napisał mi że jego Norton od razu usunął mu ten plik bo uznał go za wirusa, skanowanie pliku na VirusTotal ujawniło że w pliku nic nie ma i tylko dziwak Norton ma do niego jakieś zastrzeżenia a żaden inny nic nie wykrywa.

Napisałeś że sporo twoich znajomych narzeka na ALLPlayera ale dam głowę że nikt z nich nie szukał pomocy na forum programu a pewno to były typowe proste do naprawienia usterki.

Nie wiem co ci wykrywały w nim Dr Web i Malwarebytes ale podejrzewam że mogły to być fałszywe alarmy skoro nie ściągałeś cracków (niemal wszystkie cracki zawierają wirusy lub backdoory).

Często można w antywirusach trafić na komunikat że wykrył coś z “heur” (Esset sypie takimi na prawo i lewo bez żadnych podstaw) w nazwie lub “new threat” ale w 90% są to FP i nie ma co się nimi przejmować.

Jeśli już mówisz o infekcjach wypadałoby podać konkrety. Jak na razie to tylko czysto subiektywne odczucia. Na zasadzie moi znajomi mieli problemy to ja będę mówił, że program jest zły. Ba mam lepszy … i tu pada nazwa programu.

Od niepamiętnych czasów używam tego programu i nie przypominam sobie abym miał jakieś z nim problemy.

Swoją drogą temat był jak usunąć Allplayera z kompa. Nie ma sensu polemizować czy on mi się podoba czy tez nie.

scripter1 , nie narzekam na Eset Smart Security, działa poprawnie ;]

wieszak , zapomniałem zrobić loga ze skanu, no sorry winnetou, no jakoś tak wyszło. A, wybacz, że nie zapamiętałem jaki to był problem…

Nie korzystałem z AllPayera, nie korzystam i korzystać nie będę bo są o niebo lepsze programy.

Tyle w temacie. Przepraszam, że podważyłem rację większości o jakości wspomnianego programu.

Pozdrawiam ozięble ;]

samuraj-ka , udało się usunąć program? Możesz napisać co zrobiłaś?

Czyli nie jadłem, ale wiem, że mi nie smakuje. :x

Tym zdaniem potwierdziłeś, że nie kierują Tobą argumenty a czysto subiektywne odczucie.

Więc nie rozumiem po co ten sarkazm.

Witam ponownie. Dziękuję serdecznie za pomoc. Weszłam w pliki programów i faktycznie zostały foldery z All Player. Wykasowałam je i mam nadzieję, że już wszystko będzie ok. Wszytskim dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dodane 02.12.2011 (Pt) 21:00

scripter1 , Dziękuję bardzo za pomoc. :smiley: :smiley: :smiley:

Dodane 03.12.2011 (So) 18:32

_tommy_ , Wczoraj usunęłam z plików programów i dziś po włączeniu komputera Eset już mi nie pokazywł tych komunikatów :slight_smile: Dziękuję.