Problemy z odtwarzaniem filmow z dvd na laptopie


(Siaryx) #1

Witam.

Problem jak w temacie. Film się jakby zacina, zwalnia, dźwięk jest jakby w zwolnionym tempie. Nie wiem co się stało, bo kiedyś odtwarzałem filmy i było wszystko ok. Od tego czasu nie przeinstalowywałem systemu. Filmy na dvixie chodza elegancko. Używam PowerDVD ale próbowałem też na WMP i jest to samo i dotyczy wszystkich płyt DVD.

Plizzzz, pomóżcie. Mam 9 serię Friends i nie mogę ogladać. Tragedia... :frowning:


(Adamw93) #2

Płyta może być zarysowana, albo masz zamulony RAM lub CPU. U mnie też tak sie czasem robi. Wiem też że nie da się rippować albo kopiować płyty dvd i jednocześnie oglądać filmu. Próbowałeś z innymi filmami albo z AllPlayer'em?


(Siaryx) #3

Próbowałem z innymi płytami i jest to samo, wiec chyba nie chodzi o zarysowania. Z all player'em nie próbowałem. Wydaje mi się właśnie,że coś mi się ten komp muli. Jaka na to rada? Tylko reinstalacja systemu?


(Rew2) #4

Może masz zawalony dysk jakimiś wirusami i dlatego zmula Ci odtwarzacz do filmów.


(Siaryx) #5

Nie, to też nie to. Żadnych wirusów nie znaleziono...


(Rew2) #6

A spróbowaleś skopiować film na pulpit i go odtworzyć ?


(Jackye) #7

A w jakim formacie masz ten film?

Ja bym ci polecał zajrzeć tu i pobrać + zainstalować do tego program typu maximus,lub Dvd Player.

http://www.cdrinfo.pl/download2kilgor.p ... &baza=soft


(Siaryx) #8

Jest to normalna oryginalna płyta DVD. Najbardziej mnie zastanawia fakt, że wcześniej wszystko chodziło jak trzeba, a teraz coś się muli..


(Jackye) #9

a nic nie odinstalowywałeś żadnych codeców-decoderów.


(Siaryx) #10

Wlasnie wydaje sie,ze mam za dużo tych kodeków. :slight_smile: Po zainstalowaniu polecanego kodeka to już nawet Power DVD plyty nie czyta. Kod błędo 80040216. AllPlayer tez nie pomógł.


(Adamw93) #11

Jeśli chodzi o zamulenie, możesz spróbować programu "Free Ram XP", on oczyszcza RAM z całego szajsu, ale uzywasz na własną odpowiedzialność :smiley: