Problemy z odtwarzaniem plików mp3

witam

mam duzo mp3 na kompie ale ostatnio moj młodszy brat cos poprzestawiał i przy probie odsłuchania pojawia sie komunikat typu: “nie mozna odtworzyc pliku poniewaz wystapił problem z urzadzeniem dzwiekowym…” lub tez "plik jest uszkodzony. Probowałam uzyc win media player, winamp, all player-bez skutku…Bardzo prosze mi pomoc. Dziekuje

Zainstaluj ponownie sterowniki do karty dźwiękowej.

W 99% brat je odinstalował.

hmm…a jak to zrobic?

karte muzyczna masz zintegrowaną czy osobno ??

start->panel sterowania->system>sprzęt->menadzer urządzeń->kontrolery dżwięku,wideo i gier dalej sobie już poradzisz :smiley:

moja karta nazywa sie c-media ac97 audio device. ponizej napisane jest: nie mozna uruchomic tego urzadzenia (kod 10). zupelnie nie wiem co z tym zrobic:))

Najprawopodobniej poszły sie stery walić. Zainstalować je jeszcze raz i powinno być OK.

P.S.

Jak co to karte masz zintegrowaną więc stery będa na płycie gdzie są wszystkie bajery od płyty głównej lu wpisz w necie c-media ac97 audio device

kurcze noo… doceniam Wasze podpowiedzi ale ja naprawde nie jestem taka rozgarnieta w kompach jak Wy…dalej nic nie wiem/ Pomozcie!

czytaj powoli.

Twoj brat na 90% cos namieszal ze sterownikami. I najprostrzym sposobem na to bedzie zainstalowanie ich na nowo. I teraz jesli masz zintegrowana karte muzyczna a po nazwie raczej na 100% to jest zintegrowana to musisz odnalezc swoje sterowniki do plyty glownej, i zainstalowac ja. Jezeli to ci nie pomoze to format :stuck_out_tongue:

Poszukaj w pudełku od kompa czy jest płytka CD z napisem c-media ac97 audio device drivers czy coś w tym rodzaju bo powinna być razem z kartą muzyczną bo zawsze dają niezbedne stery do grafiki , sieciowej i muzycznej