Problemy z oglądaniem online

Witam i przepraszam jeżeli zakładam już istniejący temat,ale mam trochę inaczej niż to co czytałem tutaj.

Wiec zacznę od tego że niedawno kupiłem router i naprawiłem starego lapka by oglądać w wyrze filmy online. Komputer to HP Compaq nc 6220 procek Intel Pentium 2,13Ghz, ram 2GB karta graficzna

zintegrowana Mobil Intel® 915GM/GMS,910Gml Express Chipset Famili. No to teraz problem. Żeby laptop szybciej chodził postawiłem na windows xp z service packiem 3. MAm powgrywane wszysttki stery,przy diagnostyce pokazuje że działają poprawnie, do tego najnowszy flash i inne kodeki by oglądać bez przeszkód. Mimo wszystko co nie puszczę online to się tnie(gubi dźwięk i klatki).Próbowałem na mozili,google chrome i internet explorer,ciągle ten sam błąd, i to obojętnie w jakiej rozdzielczości. Gdy oglądam coś ściągniętego wszystko śmiga. Kompóter swieżo przeinstalowany więc nie ma mowy o wirusach, dla pewności zrobiłem combofixa.

Jak macie jakiś pomysł o co kaman będę wdzięczny.

 

A na stacionarnym wszystko działa i prędkość neta mam dobrą 54Mb/s

Spróbuj wyłączyć akceleracje sprzętową w ustawieniach flasha https://support.cdn.mozilla.net/media/uploads/gallery/images/flashUst.png

Wyłączyłem ale nadal to samo:( Jeżeli to jakoś pomoże was naprowadzić to dodam że jedynie tune player w miarę działa.

Jakie masz użycie procesora, gdy wideo nie zacina i gdy klatkuje?

Skacze od 30% do 70% obojętnie czy oglądam coś z dysku czy online.Tyle że z dysku nic nie tnie.Próbowałem też zamykać wszystkie dodatkowe programy by nie obciążać komputera ale i to nie pomogło.

Tak niestety będzie na tym sprzęcie, nic za bardzo na to nie poradzisz. Możesz spróbować IE ze starszą wersją Flash’a np.

 

http://labsdownload.adobe.com/pub/labs/flashruntimes/flashplayer/flashplayer12-0_install_win_ax.exe

Zrobiłem jak mi doradziłeś i pomogło,co prawda 720p nadal tnie ale za to w 480p działa normalnie a to już coś :slight_smile:

Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Jakiś czas temu sam kombinowałem na Intelu x3100, było to jedyne możliwe rozwiązanie. Nie ma problemu, również pozdrawiam!