Problemy z Operą 8.51

Jestem zielony jeśli chodzi o korzystanie z forów dyskusyjnych więc przepraszam za błędy które mogę popełnić, a które mogą razić stałych bywalców.

Proszę o pomoc z certyfikatami w Operze. Mam kłopot z dostaniem się na strony banku internetowego np. ale i jeszcze kilku innych serwisów wymagających poufnych danych. Wszystko było OK do momentu ponownej instalacji programu po formatowaniu.

A jakiego typu jest to problem, opisz go blizej.

Wpisuję adres strony banku w którym mam konto i otrzymuję informację że połączenie ze zdalnym serwerem się nie powiodło. W pasku adresu pojawia się ikonka otwartej kłódkik. Gdy klikam na kłódkę dostaję informację że połączenie z serwerem zostało uznane za niebezpieczne i coś w temacie certyfikatów. Mam zainstalowanego SP2. Przed formatowaniem nie miałem. Może gdzieś tu jest pies pogrzebany?

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 19:22

Wyłączyłem zaporę tą od SP2 i nadal nic. Co jest dziwne to fakt że w Internet Explorer wszystko działa poprawnie.

Wejdz w IE - Narzędzia - Opcje Internetowe - Zabezpieczenia - Poziom zabezpieczen dla tej strefy - I przesun suwak na Niski.

I sprawdz jak chodzi :?

A czy na IE te strony sie otwierają?

Tak w IE nie ma problemu

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 19:35

Przestawiłem jak mówiłeś i nic. Ale tak jak pisałem w IE działa bez problemu

W Operze sprawdz:

Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Zabezpieczenia - Protokoły Zabezpieczjące - Zaznacz wszytskie (Włącz SSL 2, Włącz SSL3, Włącz TLS 1.1, Włącz TSL 1.1

od tego zacząłem i nic

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 19:46

Jak klikam na niezmkniętą kłódkę to tak jak pisałem jest informacja o certyfikacie ale co do którego nie ma jakich kolwiek informacji tak jakby brakowało tego jednego lub jest zablokowany na dobre. Ciekawe czy SP2 nie wyłączył centralnie obsługi certyfikatów w innych przeglądarkach poza IE

Nie napewno nie.

A czy te objawy masz odkąd piewrszy raz uruchomiłes opere :wink:

Tak jak tylko pierwszy raz uruchomiłem Operę po formatowaniu :oops:

ustaw “przedstawiaj sie jako IE6”

przestawiłem i nic ale co jest śmieszne, że przed momentem zainstalowałem wersję 7.54 i wszystko działa jak ta lala. Jak aktualizuję do wersji 8 lub 8.51 problem wraca.

Beznadzieja

miałem problem z bankiem ale to była ich wina :stuck_out_tongue: bo po przestawieniu na IE wszedłem normalnie.A próbowałeś wyrzucić wszystko /z danych aplikacji tez/ i zainstalować od nowa 8.51.dodam że /właśnie sprawdziłem/teraz nie robi to /ie - opera/moim bankom różnicy i wchodze bez problemów/jave-masz?/

Napisz do jakich Banków chesz uzyskac wejście :?

Bo nie wszytskie banki i serwisy, przystosowały sie lub nadają sie pod Operę

Tak jak pisałem wcześniej. Przy starych ustawieniach tzn. przed formatowaniem wchodziłem wszedzie tam gdzie w tej chwili wejść nie mogę. Poza tym odinstalowałem Operę w wersji 8.51 i zainstalowałem 7.54 i wszystko chodzi tak jakby problem nigdy nie istniał. Czy to nie dziwne? Wydawałoby się że nowsza wersja a taki bobel.

Złączono Posta : 15.12.2005 (Czw) 9:16

Do taddek8

Mam javę i nadal problem się pojawiał