Problemy z otwieraniem plików .docx w przeglądarce [ASP.NET]

Witam serdecznie,

mam problem z wyświetleniem pliku z rozszerzeniem .docx… Przykładowo dla .pdf wygląda to tak (content to zawartość pliku):

Response.ContentType = "application/pdf";

Response.BinaryWrite(content);

jednak podobne działania dla .docx nie dają rady:

Response.ContentType = "application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document";

//Response.ContentType = "application/msword";

Response.AddHeader("Content-disposition", "attachment; filename=Something.docx");

Response.End();

Response.BinaryWrite(content);

Różnie z tym kombinowałem i nic… Przy otwieraniu Worda wywala mi coś takiego, że brakuje konwertera jakiegoś albo że plik jest uszkodzony. Jak to lepiej zrobić? ;/ Stronę tworzę w ASP.NET.

A czy na tym komputerze na którym testujesz możesz normalnie otworzyć jakiś “Something.docx” bez ściągania, prosto z dysku?

Tak, można. Znalazłem coś takiego: http://blog.maartenballiauw.be/post/200 … o-XML.aspx ale jeszcze nie wiem jak to zastosować prosto w miarę… Jest jakiś kod to może coś tu będzie.

Tutaj jest zła kolejność operacji (powinno być na odwrót):

Response.End();

Response.BinaryWrite(content);

Poza tym Something.docx powinno być w cudzysłowie (choć być może tak jak masz teraz też zadziała).

Mógłbyś też do tego fragmentu kodu dorzucić jeszcze jeden nagłówek HTTP, a mianowicie Content-Length (choć nie jest to konieczne).

szydera_ ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.