Problemy z pamięcią RAM. Niemożność podkręcenia procesora, niemożność dodania większej ilości i problemy z urchamianiem

Zakupiłem ostatnio na allegro pamięć RAM 2GB DDR2 800MHz PC2-6400 do mojego komputera. Miałem do tego czasu 5GB, a chciałem mieć 7GB, żeby pograć w H1Z1 King of The Kill. (warto dodać, że mój procesor jest podkręcony z 2.40 do 2.92 GHz) Umieściłem pamięć w slocie, podłączyłem zasilanie i uruchomiłem komputer, ale nie wystartował zatrzymując się na sygnałach dźwiękowych. Sprawdzałem różne konfiguracje i ułożenia pamięci, jednak nic to nie dawało. Coś zaczęło się dziać dopiero po resecie BIOSu (konkretnie po przestawieniu taktowania szyny na normalne) i umieszczeniu w portach tylko pamięci 3 kości 2GB PC2-6400. Niby wtedy wszystko było ok, jednak komputer uruchamiał się nieco dłużej i BIOS nie wczytywał się. W CPU-Z między pamięciami, które teoretycznie powinny być takie same zauważyłem pewną różnicę.

 

Pechowa kość znajduje się w 1 slocie:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3caeb148bc362d30

 

Warto dodać, że czwarta pamięć (markowy, stary, dobry G.Skill) również ma taktowanie 800MHz i pomimo mniejszej pojemności działała sprawnie w Dual-Channel z podkręconym procesorem. Teoretycznie więc wszystko powinno być dobrze. Sprawdzałem kość w innym komputerze i działała normalnie. Co jest nie tak? Z pewnością jest uszkodzona, ale pod jakim pretekstem mam ją odesłać na gwarancję, skoro na pierwszy rzut oka działa.

Program memtest86 i ją sprawdź w I banku.

 

Jaką.

 

Teoretycznie jednakowe, to masz moduły parowane, reszta to loteria.

 

I może być dobra, tylko nie gra z resztą.

 

Dowoltuj je w biosie na początek o 0.1 V i sprawdź.

Sprawdziłem i 0 błędów.

 

Dalej "nie gra z resztą i nie mogę nic dewoltowć, bo BIOS się przez nią wiesza i nie uruchamia.

 

Chodzi o różnicę wskazaną na zdjęciu znajdującym się pod linkiem w temacie

Praktycznie każda jest inna??? pod wspólną nazwą PC2-6400

 

Jak masz CL pamięci  w biosie ustawione na 5 zmień na 6 i test.

 

Edit:

I na pierwszym screnie możliwy błąd odczytu parametrów?

I zmień parametry pamięci w biosie CL i napięcie zasilania na modułach pamięci na których jest OK - niestety różne pamięci i taki efekt może być.

Raczej wykluczyłbym błąd odczytu parametrów. Kość była testowana na wszystkich slotach i zawsze było to samo. Spróbuję, ale nie ukrywam, że taktowania pamięci od zawsze były dla mnie czarną magią. Pomijając ogółem fakt, że BIOS wciąż blokuje do siebie dostęp.

 

No to zrób zmiany parametrów pamięci w biosie na modułach na których wejdziesz do biosu, a później dokładasz dopiero inne moduły.