Problemy z płynnąśćią systemu - jak temu zaradzić?

Mam od 1 roku laptop Samsunga.

Od pewnego czasu system zaczyna się mulić po 2, 4, 6 godzinach pracy.

Bywa z tym różnie ale potem trzeba zrestartować komputer żeby wszystko wróciło do normy.

Wywaliłem antywirusa i jakby na chwilę było lepiej ale chyba jednak nie jest.

Co może być przyczyna takiego stanu?

 

 

Ram 8 GB

Procesor i5 Intela

Karta grafiki zintegrowana

Przeczyść system ccleaner wrzuć logi z frst 

http://www.wklej.org/id/1708449/

 

Czy dobrze wykonałem polecenie?

Zgodnie z poleceniem powinieneś wrzucić przede wszystkim FRST i Additions, a ty wrzuciłeś tylko ten drugi.

Jeśli zaczyna mulić to wtedy aplikacje otwarte zamykasz? I nadal muli?

Jakie jest wykorzystanie CPU/RAM po kilku godzinach pracy?

Na razie dziękuje za wsparcie, ale muszę pilnie wyjść.

Postaram się to wszystko sprawdzić i opiszę co dalej.

Jak wrócisz, to odinstaluj też program HyperCam 2 i sprawdź jak to wpłynęło na sprawność komputera.

Czy ten pierwszy plik to ten co teraz udostępniam, bo się pogubiłem?

 

Chodzi o plik FRST.txt?

 

Niestety, ale forum nie chce go przyjąć, bo załącznik za duży.

 

HyperCam 2 usunąłem, ale trzeba poczekać  trochę żeby stwierdzić czy to pozytywnie wpłynie na system.

 

Jeszcze do kompletu plik FRST

 

 

http://www.wklej.org/id/1708682/

 

 

UPDATE:

 

Po skasowaniu HyperCam 2 o dziwo do tej pory system porusza się świeżo i chyżo.

Czyżby to ten program tak zamulał?

Naprawdę jest znacząca poprawa.

Zobaczymy jak będzie wieczorem ale ja już widzę że jest dobrze.

Masz Intel processor.

Włączyłeś HPET w Biosie w Windowsie?

Zadaniem HPET jest m.in. synchronizowanie strumieni multimedialnych (audio i wideo), zapewnianie płynnego odtwarzania klipów i piosenek w systemie oraz odciążanie timerów własnych procesora.

Objawem nieprawidłowego działania HPET (czy braku tego działania) jest np. regularne, kilkusekundowe zawieszanie się Windowsa. Spowalnia to pracę i potrafi być naprawdę frustrujące.

Na razie nie miałem okazji wchodzić do biosa bo nie było takiej potrzeby.

Dopiero teraz Windows dostaje czkawki, ale i tak nie jest tragicznie jak poprzednio.

 

Rozumiem, że ta funkcja (HPET) jest defaultowo wyłączona?

A jeżeli ta opcja jest tak znakomita dlaczego nie jest opcjonalnie włączana?

HPET - prawdopodobnie powinna być włączona, ale można to sprawdzić.

U mnie domyślnie była włączona, ale ustawienie było na 32-bit, zmieniłem na 64-bit i komputer działa jeszcze płynniej niż poprzednio…

 

Ale skoro u Ciebie teraz lepiej działa, być może nic nie trzeba zmieniać… To Twoja decyzja…

Inna sprawa, że do biosu nie można dostać się przez naciskanie Dela a przez skomplikowane klikanie.

Nie wiem też czy bios nie jest zablokowany.

Ponieważ jest to czasochłonne zajmę się tym później.

HyperCam 2 w Twoim logu wykazywał infekcję! Dlatego poradziłem Ci go odinstalować. Myślę, że trafnie? Ponadto powinieneś przywrócić antywirusa, choćby “najlżejszego”, np. http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Free-Antivirus,Program,Windows,57976.html

W innych przypadkach zamulanie komputera i zwolnienie pracy systemu czyt. zawieszanie są uszkodzone, wybulone kondensatory na płycie głównej, Zobacz czy są zdrowe wszystkie, sprawdzić nie zaszkodzi :slight_smile:

Ja przywrócę antywirusa, bo myślałem że on zamula ale nie.

Miałem AVG a proponujecie Pandę.

Który lepszy?

 

A jak mam sprawdzić. Przez bios?

Nie! Nie “przez BIOS” lecz naocznie, czyli otworzyć pokrywę pudła i obejrzeć kondensatory elektrolityczne. Ich “główki”. Jeśli wypchnięte do góry to nadają się do wymiany. 

Po roku?

No nie!

A zresztą nie bardzo chce mi się rozbierać Laptopa który jest na gwarancji.

 

No i po co to robić skoro po usunięciu tego programu wszystko wróciło do normy.

No oczywiście, że nie ma sensu. Zresztą to nie ja Ci radziłem, lecz “Kamilooo_34”. Pytałeś co i jak się robi, to wytłumaczyłem. Daj sobie spokój z tym problemem i… powodzenia!

Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc i rozwiązanie problemu.

Liczę, że i w przyszłości pomożecie bo licho nie śpi.

Zamiast Hyper Cam 2 możesz wypróbować

http://www.dobreprogramy.pl/Debut-Video-Capture-Software,Program,Windows,33120.html

 

Testowałem rózne, ale akurat ten program nie obciąża systemu podczas nagrywania i co najważniejsze pliki np. Video AVI (FULL HD) mają niewielkie rozmiary. Co ma podwójna zaletę.

Korzystam na bieżąco, nagrywam to co robię na PC.