Problemy z podłączeniem komputera do pod tv LCD

Witam,

mam 3 sprawy:

  1. podłączyłem komputer poprzez HDMI 5m Belkina do LCD Toshiba AV635. Po włączeniu komputera ekran jest czarny, w momencie gdy włączę tv i przełącze się na komputer to na tv pojawia się ekran windowsa, ale jak przywrócić obraz spowrotem na komputer? Mam karte grafiki radeon 4670 w control center ati są dwa monitory jednak klikanie prawym, lewym dolnym, górnym klawiszem myszy czy wybieranie opcji spod tych klawiszy nie przełącza mnie na monitor komputera. Gdy wyjdę w tv z trybu HDMI to na ekranie pojawia mi się program tv a monitor kompa jest dalej czarny. Za każdym razem musze odpinać kabel z grafy żeby móc korzystać z monitora, o co chodzi?

  2. przy korzystaniu na tv z komputera wyświetla mi dziwną rozdzielczość 1920x1080 i to w dodatku jest recommended. Mój telewizor to HD Ready dlaczego obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdzielczości telewizora czyli w 1366 x 768? Co gorsza obraz wyświetlany w takiej rozdzielczości w jakiej jest wyświetlany jest strasznie kiepski, czcionki są prawie nie czytelne!

  3. Jak obchodzić się z podłączeniem kabla HDMI do kompa i tv, czy podłączanie/odłączanie należy wykonywać przy wyłączonym sprzęcie?

POMOCY!