Problemy z podłączeniem słuchawek + głośników pod WIN7


(Besiu 99) #1

Jestem użytkownikiem Windowsa 7 Ultimate x64. Kiedy instalowałem sterowniki do płyty głownej windows nie chciał ich zainstalowac wiec ściągnołem nowe stery z internetu kiedy podłączam głośniki razem ze słuchawkami to tylko jedno urządzenie chodzi poprawnie gdy w WIN XP chodziły obydwa poprawnie. Co musze zrobić ?? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Hej,

A zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej?? Jeśli jest zintegrowana na płycie, to instalacja sterowników do chipsetu to tylko połowa roboty - konieczne są też sterowniki do układu audio.

:arrow: Jakiej płyty głównej używasz?? Podaj producenta i model.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Barry06) #3

Dimatheus skoro same głośniki działają to sterowniki pewnie są, a problem jest kwestią ustawień. W ustawieniach mojej karty dźwiękowej jest opcja automatycznego wyciszania głośników po podpięciu słuchawek, więc pewnie podobnie jest w przypadku besiu_99 - powinieneś poszukać odpowiedniej opcji.


(Dimatheus) #4

Hej,

Niekoniecznie. Jeśli brak dedykowanych sterowników, to dźwiękówka zapewne działa na tych dostarczonych z systemem, bądź ściągniętych z Windows Update. W takim przypadku najczęściej karta dźwiękowa oferuje tylko podstawową funkcjonalność. Do zaawansowanych ustawień potrzebny jest panel Menadżera Dźwięku, który instalowany jest razem ze sterownikami.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Besiu 99) #5

Wszystko jest jak napisalem wyżej zainstalowane stery ściagniete z neta :stuck_out_tongue: moglbys zrobic jakiegos screnna wielka prosba :stuck_out_tongue:

Model plytki : ASUS M3A motherboard

Pozdrawiam


(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli dźwięk zintegrowany ze stajni Realtec'a. :slight_smile:

U mnie niestety ciężko zrobić takowego, gdyż posiadam laptopa, a w nim ciężko o panel przedni... :stuck_out_tongue: Jednakże poszperałem na necie i znalazłem. W Menedżerze Realtek HD Audio należy uruchomić okno konfiguracyjne i kliknąć Ustawienia złącza (ikonka przedstawiająca folder, znajdująca się po prawej stronie), a następnie zaznaczyć Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego, zatwierdzić zmiany i gotowe.

bs1hxbqwny3ql98pb_thumb.png

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Besiu 99) #7

Więc kiedy zaznaczam tą opcje to kompletnie żadne urządzenie nie działa poprawnie ;/


(Dimatheus) #8

Hej,

A no to niedobrze... :expressionless: A skąd ściągałeś sterowniki i w jakiej wersji?? Spróbuj tych ze strony producenta - ściągnij te: Vista, Windows7 Driver (32/64 bits) Driver only- bez znaczenia czy w formacie *.zip czy *.exe. Następnie uruchom instalatora, który najpierw odinstaluje obecne sterowniki i poprosi o restart. Po nim uruchomienie instalatora ponownie spowoduje instalację sterownika i menadżera dźwięku Realtek. Być może po aktualizacji dźwięk zacznie działać poprawnie...

Pozdrawiam,

Dimatheus