Problemy z podłączeniem słuchawek + głośników pod WIN7

Jestem użytkownikiem Windowsa 7 Ultimate x64. Kiedy instalowałem sterowniki do płyty głownej windows nie chciał ich zainstalowac wiec ściągnołem nowe stery z internetu kiedy podłączam głośniki razem ze słuchawkami to tylko jedno urządzenie chodzi poprawnie gdy w WIN XP chodziły obydwa poprawnie. Co musze zrobić ?? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Hej,

A zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej?? Jeśli jest zintegrowana na płycie, to instalacja sterowników do chipsetu to tylko połowa roboty - konieczne są też sterowniki do układu audio.

:arrow: Jakiej płyty głównej używasz?? Podaj producenta i model.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus skoro same głośniki działają to sterowniki pewnie są, a problem jest kwestią ustawień. W ustawieniach mojej karty dźwiękowej jest opcja automatycznego wyciszania głośników po podpięciu słuchawek, więc pewnie podobnie jest w przypadku besiu_99 - powinieneś poszukać odpowiedniej opcji.

Hej,

Niekoniecznie. Jeśli brak dedykowanych sterowników, to dźwiękówka zapewne działa na tych dostarczonych z systemem, bądź ściągniętych z Windows Update. W takim przypadku najczęściej karta dźwiękowa oferuje tylko podstawową funkcjonalność. Do zaawansowanych ustawień potrzebny jest panel Menadżera Dźwięku, który instalowany jest razem ze sterownikami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko jest jak napisalem wyżej zainstalowane stery ściagniete z neta :stuck_out_tongue: moglbys zrobic jakiegos screnna wielka prosba :stuck_out_tongue:

Model plytki : ASUS M3A motherboard

Pozdrawiam

Hej,

Czyli dźwięk zintegrowany ze stajni Realtec’a. :slight_smile:

U mnie niestety ciężko zrobić takowego, gdyż posiadam laptopa, a w nim ciężko o panel przedni… :stuck_out_tongue: Jednakże poszperałem na necie i znalazłem. W Menedżerze Realtek HD Audio należy uruchomić okno konfiguracyjne i kliknąć Ustawienia złącza (ikonka przedstawiająca folder, znajdująca się po prawej stronie), a następnie zaznaczyć Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego, zatwierdzić zmiany i gotowe.

bs1hxbqwny3ql98pb_thumb.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc kiedy zaznaczam tą opcje to kompletnie żadne urządzenie nie działa poprawnie ;/

Hej,

A no to niedobrze… :expressionless: A skąd ściągałeś sterowniki i w jakiej wersji?? Spróbuj tych ze strony producenta - ściągnij te: Vista, Windows7 Driver (32/64 bits) Driver only- bez znaczenia czy w formacie *.zip czy *.exe. Następnie uruchom instalatora, który najpierw odinstaluje obecne sterowniki i poprosi o restart. Po nim uruchomienie instalatora ponownie spowoduje instalację sterownika i menadżera dźwięku Realtek. Być może po aktualizacji dźwięk zacznie działać poprawnie…

Pozdrawiam,

Dimatheus