Problemy z połaczeniem (internet)

Witam od kilku dni mam problemy z netem miedzy innym wszystko dziala i smiga a czasami wywala mi duzy ping zdarza sie ze do 3000ms na teamspeaku i 80 pakietow. Na poczatku myslalem ze moga byc to ddosy z wzgledu na ludzi i gry ktore gralem ale po zmiane ip dalej bylo to samo. Jak robie speed testa to wszystko jest git. Nie wiem w czym moze byc problem prosze o szybka odpowiedz.

Co to za internet? Mobilny?

Stacjonarny

Zwaliłbym to na przeciążenie sieci w UK, związanej ze zwiększonym ostatnio ruchem. Generalnie kraj ten nie słynie z wysokiej jakości infrastruktury.
Speedtest jest pewnie do serwera lokalnie u twojego operatora. Spróbuj wybrać inny serwer z mapki. Problem zaczyna się później.

Tak samo na innych serwerach.

Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów a korzystam z Vodafone już 5 lat

Ale przez 5 lat nie było takiego szaleństwa jakiego jesteśmy aktualnie świadkami. Nie zamykano Polaków na przymusowej narodowej kwarantannie w domach.
Większość z nas siedzi w domu i się nudzi. Ogląda seriale przez net, gra, ściąga duże pliki itp.

W Anglii sytuacja wygląda tak samo obecnie, tez zamknięto u nas zakłady pracy jak i nie które szkoły. Tylko że problemy z netem są bardzo dziwne gdyż siedząc na jednym Teamspeaku przez 2 godziny jest spoko po czym zaczynają się lagi neta po zmianie TS na inny ping i pakiety się resetują do 0 i jest znów git i jest to w randomowych godzinach czasami zdarza się między 20-22 a czasami 2-4 nad ranem.
Rozumiem że teraz więcej ludzi korzysta z internetu i mogą być problemy ale tak już napisałem wyżej jest to jednak trochę dziwne gdyż przeglądarka działa cały czas nawet podczas wysokiego pingu na ts a youtube nie miał problemów z buforowaniem filmików.