Problemy z polaczeniem internetowym

Dzien dobry, od poczatku tego roku (w tamtym bylo lepiej) mam bardzo duzo problemow z internetem takich jak

  • wyłączanie sie internetu na pare sekund
  • czasami internet spada do 0.01mb downloadu, dzisiaj zamiast 50 mialem 8, w tamtym roku bez problemowo moglem ogladac film w 4k a teraz ledwo w 720p mozna ogladac
  • niestabilne polaczenie, internet gubi duzo pakietow
    Zauwazylem to nie tylko na swoim laptopie, a takze na komputerze ktory jest podlaczony kablem do routera.
    Majac 50mb na laptopie internet nie pozwala grac w gry ktore potrzebuja po 5mb stalego łącza.
    Mój internet to Vectra. Probowalem wszystkiego, od restartu routera do resetu po pare razy. Prosze o pomoc

Jeśli problem powtarza się na kilku urządzeniach, w tym połączonych przewodowo to najpewniej leży u dostawcy internetu. Zgłosiłbym na twoim miejscu problemy do niego.

No właśnie wątpie zeby to cos dało, nie jestem jedyną osobą ktora ma negatywną opinie na temat internetu z Vectry. Na stronie panawybieraka Vectra zebrała 1,8 gwiazdki, a na downdetectorze co chwile pojawiaja sie negatywne opinie

Na próbę przestaw router z Vectry na tryb mostu (bridge). Pozostaw tylko jeden komputer podłączony po kablu. W ustawieniach karty sieciowej zmień Dns-a na inny np. 8.8.8.8 i testuj. Jeśli wszystko będzie śmigać pozostaje ci walczyć z Vectrą, albo kupić swojego routera i ustawić Dns-a w nim innego niż Vectra. Program do testów https://www.dobreprogramy.pl/PingPlotter,Program,Windows,69263.html
Po eksperymentach nie zapomnij przestawić urządzenia na pierwotne ustawienia.

Jak przestawic na tryb mostu?

Przez strefę klienta na zakładce moje urządzenia

No to masz problem. Ja z Vectrą walczyłem ROK! Z podobnym problemem. Liczne wizyty techników, wymiany routero-modemów. Osoba z infolinji twierdziła nawet, że mam za słaby komputer do ich cudownego internetu. Cuda na kiju się działy. Dopiero skarga do UOKIK postawiła to badziewie do pionu.

1 polubienie