Problemy z procesorem na grzewa się do 130 stopni i wyłącza

Mam problem z procesorem właściwie z komputerem ale domyślam się że z prockiem ponieważ komputer się wyłącza i nie wiem co mu jest gdy sprawdzałem co jest grane na everescie zauważyłem że procesor nagrzewał się coraz bardziej przy obciążeniu a w efekcie komputer oczywiście zgasł czy myślicie że to procesor może coś innego poradzcie mi oto informacje dotyczące mojego sprzętu.

AMD ATHLON 64X DUAL CORE PROCESSOR 5000+ 2.61GHZ 1GB RAM

TEMPERATURY BEZ OBCIĄŻENIA:

PŁYTA GŁOWNA:34*C

PROCESOR:36*C

procesor/rdzeń nr 1:32*C

rdzeń nr2:29*C

Z OBCIĄŻENIEM :

pŁYTA:68*C

PROCESOR 100*C I NADAL ROŚNIE AŻ DO 130 I POTEM KOMP OFF

procesor/rdzeń nr 1:90*C

rdzeń nr2:79*

oRAZ NAPIĘCIA KOMPUTERA

Napięcie rdzenia procesora 1.10 V

+2.5 V 1.87 V

+3.3 V 3.38 V

+5 V 5.70 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.67 V

VBAT baterii CMOS 3.06 V

jeszcze chciałem dopowiedzieć ze mam zasilacz o mocy 260W pytajcie i sugerujcie co może być nie tak będe wdzięczny za wszelką pomoc #-o

dobra a wiatrak się kręci ? ;D

jeśli niechcesz otwierać obudowy to sprawdź w evereście .

Przede wszystkim co to za zasilacz, poza tym sprawdziłbym chłodzenie procesora, czy wiatrak się kręci, czy radiator procesora jest czysty bez zanieczyszczeń i czy ma dobry styk z powierzchnią procesora (pasta termoprzewodząca), jak wyglądają kondensatory na płycie głównej, czy nie są aby spuchnięte czy wylane, raczej bez ingerencji do wnętrza się nie obejdzie. Poza tym pomierzyłbym napięcia “w stresie” czyli podczas obciążenia komputera, miernikiem a niekoniecznie sugerowałbym się danymi z Everesta.

Widzę, że athlony x2 5000+ są dosyć awaryjne. Dosyć sporo tych konkretnych modeli dopada przegrzewanie się po dosyć długim stabilnym okresie działania. Niestety będziesz musiał wysłać go do serwisu o ile jeszcze jest na gwarancji której masz na niego 24 miesiące. W serwisie nie będą bawić się w naprawdę tylko poprostu przyślą Ci nowego athlona z serii x2 7xxx więc przed wysłaniem na serwis zaktualizuj w płycie głównej bios na nowszy któy obsługuje nowsze procki, po powrocie procka z serwisu będziesz mógł go odrazu wstawić i używać.

wiatrak się kręci,ale nie wiem jak sprawdzić czy jest czysty i czy ma styk ,ale raczej czysty jest bo w serwisie czyścili mi go aa czy ma styka musze się upewnić i troche poszperać może nic nie zepsuje ale coś z tym trzeba zrobić a właśnie w grudniu skończyła się gwarancja:(