Problemy z pulpitem:(

Witam mam problem dzisiaj dostałem nowy komputer w pracy z Windows XP i mam problem bo pod ikonami na pulpicie mam tekst zaznaczony nA GRANATOWO A WIM żE MOZNA ZROBIC ZEBY BYL PRZEZROCZYSTY NIE ZAZNACZONY ??? JAK TO ZROBIC?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpicie, zakałdka Pulpit, przycisk Dostosuj pulpit, zakładka sieć WEB i odznacz “ptaszki” (jeżeli masz zaznaczone), OK, Zastosuj i OK.

niestety odznaczone sa a napisy pod ikonami ciagle podswietline kolorem:(((

Sprawdź - właściwości systemu (prawo kilik na mój komputer), zakładka zaawansowane, wydajność, ustawienia i tam powinno być zaznaczone użyj cieni dla etykiet pulpitu

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.

Nie krzycz. Jak piszesz, wyłącz Caps Lock. Popraw to.

Prawym na Mój komputer -> zakładka zawansowane a reszta tak jak na screenie:

http://www.f4a.eu/uplGRA/11994496494221.jpg

Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile: