Problemy z radeonem x 1600

Kupiłem radeona x 1600 PRO 256 DDR2 GeCubemoja płyta głowna Nforce 2 i mam taki problem jak właczam jakąś gre lub Catalyst Control Center monitor zaczyna migac :9staje sie przez hwile czarny). I mam jescze takie pytanie czy zasilacz 300w mi wystraczy ?

Zalerzy jaki zasilacz firma i 300 W to mało lepiej kupić mocniejszy np Fortona 350 W MDN, czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie i prawidłowo wgrałeś sterowniki do karty i płyty gł. To żr monitor mruga to chyba normalne jak ja włanczam gre czy ustawiam monitor to też przez chwile mruga.

zbych1414 jaką miałeś wcześniej grafę? Najlepiej przeczyść system po sterach starych, nowych i zainstaluj jeszcze raz catalisty.

Deinstalacja:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

Zrobiłem formata i zainstalowałem wszystko na nowo i mam kolejny problem jak na przykład gram w jakąś gre to mi sie co chwile przytnie cały czs dogrywa cos z dysku a takie gry jak Counter Strike source nchociaz na minimalnych powinno chodzic w miare. Moj sprzet to: płyta główna Nforce 2 grafa: Radeon x 1600 Pro 256mg DDR2, Dysk Samsung 250 g (8mg) 512 DDR system operacyjny Win Xp zasilacz 400 w Mustang . A moze cos z biosem ? Już mnie to denerwóje człowiek wydaje 465 zł na karte a tu mi Counter Strike Source nie chodzi na mojej poprzedniej karcie Radeon 8500 LE 128 Mg DDR chodziło tak samo jak na tej nowej Radeon x 1600 !!

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:08

a i mam procesor amd athlon 2000 + zapomniałem o tym :slight_smile:

zbych1414 zmień zasiłkę na naprawdę firmową, sprawdzaj, a może karta uszkodzona? Też ją sprawdź gdzie indziej.

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:13

proc nie wyrabia z przesyłem danych do karty? … wielce prawdopodobne, choć nie przesądzone…

ale patrz miałem zasialcz 300 W i zmieniłem na 400 W i bez zmnian :confused:

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:17

“proc nie wyrabia z przesyłem danych do karty?” jak to mam sprawdzic?

właśnie objawia się to tym, że karta nie wyrabia,

no wiesz ta Twoja zasiłka to niskich lotów jest, masz możliwość to sprawdzaj inną i podawaj jaką sprawdzasz :slight_smile:

Sprawdź też kartę na innym kompie :wink:

A lolki mi mówiłi w sklepie ze ta 400w Mustang w zupełnosci wystarczy Jutro zabiore 500 w od kumpla i sprawdze mu na tym chodzi GF 6600 GT to moja też powinna chodzi co myslisz ??

zbych1414 pamiętaj o deinstalacji sterów jak wsadzisz terazgf’a do siebie,

tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

nie chodzi o liczbę, chodzi o firmę i możliwości samej zasiłki, a nie liczba W.

No ale działaj z tym 500W :wink:

nie bede wsadzał GF sprawdze tylko czy mi to bedzie dobrze działać na tej zasilce. Prosciej było by kupić nowy komputer, ale na to tzreba kasy :slight_smile:

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:52

kumpel miał to samo wymienił zasilacz na fgirmowy i jest ok a jaki zasilacz mam najlepiej kupic ?

a ile masz kaski? :slight_smile:

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 22:25

tani pewnie, to fortron 350W MDN

To napewno niejest wina zasilacza bo 8500le i 1600pro maja prawie ten sam wspolczynnik poboru produ.

8500le 33V

1600pro 39V

podczas obciazenia.

Zobacz jakie masz ustawienia w biosie do AGP.

Z jaka szybkoscia chodzi ,FW wlaczone,rozmiar pamieci AGP jaki ustawiony?

w sklepie uznali że zasilacz nie ma z tym nic wspólnego i wzieli grafe na serwis. A ustawienia w biosie są dobre :slight_smile: