Problemy z RocketDock - brzydka ikona, nie mogę dodać niektórych narzędzi

(Marex8) #1

Pobrałem dziś RocketDock i zabrałem się do dodawania ikon. Zauważyłem że po dodaniu systemowych narzędzi, np. Narzędzie wycinanie jego ikonka znika w pasku i dodaje się ?. Jak można temu zapobiec? Druga sprawa to to, że po dodaniu skrótu od obsługi drukarki jest on strasznie brzydki , a na pulpicie w Duże ikony jest ładnie powiększony.

Czy macie na to jakieś rady? Mogę dołączyć screeny.

(Kraefezze) #2

Niektórych narzędzi nie da się dodać do RocketDocka, używają one innych identyfikatorów niż typowe skróty. Weź sobie również pod uwagę że RocketDock był pisany pod Vistę, a pod następnymi wersjami Windowsa działa w trybie kompatybilności wstecznej. Ten program przestał być rozwijany 8 lat temu, a jego twórcy wciąż otrzymują kasę od amerykanów, którzy myślą że wskrzeszą ten projekt. Nie oczekuj cudów. Na tym pasku umieścisz skróty do programów lub folderów. Nic więcej nie zrobisz.

Problemy z ikonkami to właśnie jeden z blędów, który zmusił mnie do zaprzestania używania tego programu. W większości przypadków musisz wgrać własną ikonkę, a menedżer ikon RockeDocka nie jest wygodny i zabiera dużo czasu.

(Marex8) #3

Dzięki, ale program całkiem fajny gdyby nie ta ikona drukarki. Jak ją wgrać osobno?

(Semtex) #4

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Marex8) #5

bez-tytulu.jpg
Dodaję screena z RocketDock

I dużą ikonę na pulpicie

przechwytywanie.jpg