Problemy z rozdzielczością po grze Heroes III

Witam!

Stare gry często psują coś na nowszych systemach. Nieraz się o tym przekonałem, teraz mam kolejny na to dowód. Otóż po graniu w Heroes III, chyba znanej każdemu legendarnej gierce, jak zwykle zmienił mi się układ ikon na pulpicie (wynikło to ze zmiany rozdzielczości w grze), chociaż sama rozdzielczość ekranu została niezmieniona. Poustawiałem wszystko jak było, ale po włączeniu Counter Strike’a okazało się,że to nie koniec problemów. W grze zmieniła się rozdzielczość tak, że nie jestem po prostu w stanie wrócić do poprzednich ustawień, cały czas gra zajmuje jedynie kwadrat, a nie pełen ekran panoramiczny. Gdy zaznaczam w grze “widescreen”, niby rozciąga się tak, jak powinno, ale niektóre napisy wychodzą poza ekran, inne załamują się, a postaci są większe niż były, krócej - wszystko jest inaczej i nie wiem jak to zmienić.

Ostatnia zmiana, którą zaobserwowałem dopiero teraz, ale która myślę,że da największą podpowiedź, to zmieniona rozdzielczość również podczas włączania komputera. Gdy pojawiają się napisy dopiero wszystkie, przed załadowaniem Windowsa (Windows 7), rozdzielczość jest chyba dokładnie taka sama, jaka pojawiła mi się w Counter Strike’u za pierwszym razem po wyłączeniu Heroes III i pojawieniu się problemu z ikonami na pulpicie.

Jeśli coś jest niejasne, pytajcie. Liczę na Waszą pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam,

Daniel:)

Jeżeli masz kartę NVIDIA ustaw w panelu karty stałe proporcje NVIDIA. Będziesz miał paski czarne po bokach przy grze i nie powinno się psuć. U mnie tak działa przy Heroes IV. Jak masz inna to nie wiem. Te gry nie działają pełnoekranowo przy panoramie.

O ile dobrze pamiętam HoMM III działa w rozdzielczości 800x600 i nie ma możliwości zmiany na inną.

Może uruchom grę w oknie?

Problemu nie stanowi Heroes… problem stanowi to, że Counter Strike włącza się w beznadziejnej rozdzielczości i nie da rady tego zmienić, bo ping skacze jak szalony, nie wiedzieć czemu. Tak jak zawsze przy 20, 30 się trzymał tak teraz do 200 skacze…