Problemy z rozdzielczością

Witam, 

Sterowniki do chipsetu zainstalowane? W kwestii “uszkodzenia” dysku twardego, pobierz program CrystalDiskInfo, pokaż dane smart dysku i poczekaj aż ktoś wskaże czy jest on faktycznie uszkodzony.

Możesz to jakoś zrozumiale rozwinąć ?

Pobierz i zainstaluj:

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html

Z tego programu dowiesz się wszystkiego o swoim sprzęcie.

Przed pobieraniem zaloguj się aby uniknąć “kontaktu” z Asystentem Pobierania!.

Nie wiem czy tylko o coś takiego chodziło ? 

crystal.png

@anon96572732 Masz na myśli sterowniki do grafiki ? Tak, zainstalowane. Z CD próbowałam, ze strony producenta również, nawet jak je odinstalowałam i do potwierdzenia system chciał uruchamiać się od nowa, to po ponownym włączeniu instalowały się same przez kreatora. ster.thumb.png.882e36848d60d721dc71c6b6b

@Veers  Otóż mi samej się nie przytrafiło, mama mówiła że komputer w pewnej chwili sam się uruchomił ponownie i tak własnie się stało, że obraz jest rozjechany, jakby była ustawiona zła rozdzielczość, ale jest dobra. Dodatkowo obraz jest przesunięty w lewą stronę, mianowicie po prawej stronie mam czarny pasek ok 2cm, a po lewej mam ucięty obraz, tak że np. strzałkę (powrotu) w przeglądarce mam prawie że uciętą całą.

Teraz przeinstalowałam nawet system i dalej to samo, więc chodzi o grafikę tylko raczej i jej sterowniki.

@xyzzyx

http://wrzucaj.net/image/epG8F

http://wrzucaj.net/image/epYY

Co najlepsze na screenach nie widać aby i ikony na pulpicie i ich nazwy były poucinane z powodu tego że ten ekran jest przesunięty, oraz nie widać tego czarnego paska po prawej stronie. Tak samo było jak się połączyłam przez zdalny pulpit, zanim nie wróciłam do domu - wtedy też mi się pokazywało wszystko dobrze i nie widziałam problemu.  

 

Dysk w kiepskim stanie, stąd problemy z systemem. Grafika jeśli jest przegrzana to może robić problemy ze sterownikami i obrazem. Możesz odinstalować sterownik nVidia z panelu sterowania i po restarcie zainstalować ten z płyty lub najnowszy http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/100233/pl 

Sprawna karta nie powinna robić problemów w tym względzie. Już za ok 50zł można kupić podstawowy sprawny model karty graficznej, więc większe próby reanimacji wentylatorami czy innymi patentami 9 letniej karty nie mają sensu.

Rozdzielczość masz nieprawidłową 1280x960 zamiast 1024x1024. Stąd czarny pasek i znikający kursor.

@Longhorn2009

Właśnie wydaje mi się że się grzeje, bo jak dotknęłam to ciepła z radiatorem. Więc ten “nowy” radiator chyba nic nie daje ?

Dokładnie te sterowniki mam zainstalowane :/ 

Czyli jako że dysk w kiepskim stanie to nie opłaca się wkładać ten komputer kasy już chociażby na grafikę ?

Kolega miał na myśli zapewne 1280x1024 :wink:

Zgadza się 1280x1024. Może podaj model monitora to sprawdzimy jaką poprawną rozdzielczość ma mieć. Możesz też wcisnąć przycisk autodostrajania.

Własnie taką mam ustawioną rozdzielczość. 

Wydaje mi się że tutaj w ekranie powinno być coś innego ? 

 

Mam monitor LG FLATRON E2240S-PN

Jeśli taki masz taki monitor to ustaw rozdzielczość 1920x1080. To poprawna dla niego.

@Longhorn2009

Takiej rozdzielczości nie mam podanej. 

Aaa i teraz zauważyłam że w starcie jak jest “Zamknij” to opcja “Uśpij” i “Hibernacja” jest niedostępna (wyblakła i nie da się wybrać, a jak wyłącze komp i zgaśnie ekran to się pokazuje “Tryb oszczędny” 

Na obrazku który pokazywałaś http://wrzucaj.net/image/ep75P widać możliwość ustawienia takiej rozdzielczości. Hibernacja i stany oszczędzania nie będą działać dopóki nie będzie rozwiązany problem z brakiem sterownika do grafiki. Jeśli reinstalacja sterów nic nie daje możesz sprawdzić czy nie ma punktu przywracania sprzed awarii.

@Longhorn2009

Jest to screen z “Pomoc i obsługa techniczna systemu Windows” a ja mam takie rozdzielczości http://wrzucaj.net/image/epP9O.

 

EDIT: Teraz coś takiego mi się pokazało http://wrzucaj.net/image/epvuS

Zrób tak że usuwasz sterowniki nVidia z panelu sterowania, potem kasujesz pozostałości programem driver sweeper http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Sweeper,Program,Windows,33842.html

Potem restart i karta powinna być na standardowym sterowniku systemowym. Dla pewności możesz odłączyć internet aby nie ściągał się sterownik z Windows update. Wtedy możesz instalować ten z płyty lub ze strony nvidii. Ewentualnie możesz to zrobić ręcznie, nie przez kreator. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2324818.html

@Longhorn2009 

 

Dysk nadaje się do wymiany. Nowy 1TB kosztuje ok 200zł http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=10326

Może napisz jaki kod błędu wyświetla się gdy klikniesz 2 razy na kartę graficzną w menadżerze urządzeń lub zrób screen.

@Longhorn2009

Czyli jakbym wymieniła dysk to grafika powinna chodzić ? 

Kod 43. 

Jeśli masz możliwość możesz zrobić reinstalacje i sprawdzić na czystym systemie jak wygląda sytuacja. Możliwe bowiem że karta graficzna się uszkodziła, co sugerowałby kod błędu 43.

Dysk jeśli masz inny sprawny to możesz go podłączyć. Z podłączeniem zewnątrz będzie problem, najprościej zamontować tradycyjnie wewnątrz. Przed tym możesz pokazać jak w nim wygląda status w Crystaldisk info.

Tak, o ile karta graficzna jest sprawna.

Jak chcesz sprawdzić czy wszystko będzie działać poprawnie, skoro na zewnętrznym dysku nie masz zainstalowanego systemu?