Problemy z siecią Wi-Fi

Witam,

Mam sieć Wi-Fi (Router Safecom, karty do laptopów Safecom) i od czasu kiedy ją użytkuje pojawiają się problemy.

Mam łącze ADSL 8Mb/s, jak wcześniej miałem sieć z kablami wszystko grało.

Po podłączeniu sieci bezprzewodowej mam problemy ze ściąganiem plików oraz z prawidłowym otwieraniem stron.

W sieci mam 3 laptopy, problemy mam na dwóch z kartami Safecom (PCMCIA), a na trzecim (USB) jest ok.

Wysyłanie i ściąganie poczty przez outlooka jest ok.

Objawami jest ściąganie się plików z błędami uniemożliwiającymi ich otwarcie, “rozjeżdżanie” się stron oraz błędne wyświetlanie zdjęć na stronach.

Jeśli strona się “rozjedzie” to kilkukrotne odświeżenie strony naprawi ten błąd. Zdjęcia po jednokrotnym otwarciu pozostają błędne.

Poniżej przykładowe screeny z błędami:

6821cf71afa0f60de3990e3ba71167f3.th.jpg

6c0dca2e1bc3cfffb6fdc823526eb0ea.th.jpg

a32099b5b5cb8b07cb77b23cd521344b.th.jpg

Ten ostatni screen był prawidłowy wyświetlony ale po uploadzie fotki wygląda jak wygląda.

Pozdrawiam

Marek

to chyba nie problem kart a jeżeli to może być coś błędnie skonfigurowane lub jakieś urządzenia zakłucają pracę i powstają błędy

wez sobie jakis soft jaki byl dolaczony do kart sieciowych i on powinien ci pokazac sile sygnalu na karcie i wtedy wiadomo jezeli jest niska to cos jest nie tak z nadawaniem/odbieraniem sygnalu. Jezeli nie to moze byc np niekompatybilnosc karty i routera - np moze byc ustawione inne szyfrowanie . Sprobuj tez najnowszych driverow - czase msa to po prostu jakies drobnostki. Chociaz przede wszystkim wg mnie konfiguracja routera …

Siła sygnału jest podawana jako “normal”, czasem “good”

Generalnie komputer mam w tym samym pokoju co router.

Sterowniki do kart oraz firmware routera sa najnowsze osiagalne. Karty i router są tej samej firmy i są w systemie g+

Możesz rozwinąć temat szyfrowania?

bo ja się specjalnie na tym nie znam. Ustawiłem tylko kod WPA-PSK i się łączy. A inne problemy nie wiem jak zwalczyć :frowning:

No właśnie

Spawdż to może jakieś urządzenie pracuje w tym samum paśmie co karta, może to być nawet mikrofalówka

A jak to można sprawdzić?

W instrukcji obsługi

Routery pracują w paśmie 2,4 - 2,483 GHz

Mikrofalówki są emitentem fal o częstotliwości - 2,45 GHz

Mój router pracuje w paśmie 2.4GHz.

W domu nie mam mikrofalówki, no chyba że sąsiad ma.

lol nie koniecznie to musi być mikrofalówka. Napisałem tylko dla przykładu :stuck_out_tongue: Może to jest jakieś inne urządzenie pracujące w tej samej częstotiwości :slight_smile:

mikrofalowka raczej nie - sa ekranowane to raz wiec musiloby to byc naprawde blisko nadajnika/odbiornika poza tym mikrofalowka nie nadaje caly czas a raczej dosc rzadko, inne urzadzenia ? tez nie sadze to pasmo z racji wysokiej czestotliwosci jest przeznaczone dla szybkiej transmisji danych i glownie w budynkach wiec jezeli juz cos to sasiad musialby miec siec wifi i to sporej mocy. poza tym router kontroluje poprawnosc przesylanych danych i mysle ze gdyby cos go zaklocalo to albo pokazywalby kiepski sygnal albo w ogole sie nie laczyl z siecia ale oczywiscie moge sie mylic. Moze byc jeszcze taki prosty powod jak wadliwosc ktoregos z elementow - jezeli jest to swiezy sprzet zglos sie do producenta moze sie okazac ze jest to wada albo typowy problem. Poza tym sprawdz jeszcze Faki na stronie producenta

Złączono Posta : 24.05.2006 (Sro) 20:40

P.S. Zajrzyj do konfiguracji routera - moze tam cos zauwazysz…

Witam! Po pierwsze prosze zrobic testy przekładając karte pod USB z która nie masz problemów do tych laptopów w których zauważasz błedy, oczywiscie po wczesniejszym wypięciu z nich kart pod pcmcia. W ten sposób wykluczysz możliwe problemy z oprogramowaniem na tych komputerach. Jesli bedzie wszystko ok to wina lezy po stronie kart pcmcia lub oprogramowania do nich dołaczonego. Sprawa zabezpieczeń odpada gdbyby były zle skonfigurowane nie uzyskał byś połaczenia w poszczegolnych laptopach. A połaczenie jest i podajesz że nawet jest w normie wynika z tego także ze nie ma zakłoceń bo gdyby istaniały lub gdybys byl poza zasiegiem Routera Wi-Fi byłoby bardzo słabe lub wcale. Gdyby natomiasat z routerem bylo cos nie tak na wszystkich laptopach działo by sie to samo nie wyrózniał by sie raczej dla jednego z nich dobrym działaniem :stuck_out_tongue: radze jescze na wszelki wypadek spojrzec do jego konfiguracji i przeskanować komputery na obecnosc wszelkiego rodzaju robaków

pisz co ci wyszlo :slight_smile:

pozdr

Zgodnie z radą kolegi z działu IT z firmy w której pracuję, sprawdziłem czy połaczenie przez WiFi mam tak samo zkonfigurowane jak połączenie kabelkiem - odpowiedź brzmi: Tak.

Poza tym pingowałem inne komputery z sieci, pingowałem na bierzaco router w trakcie kiedy pojawiały mi się błedy na stronach, rezultat - zero straconych pakietów. Pingowałem komputer kolegi (ten który chodzi ok) - oczywiście ok, natomiast nie mogę pingować laptopa dziewczyny, a o dziwo ona może mnie pingowac i strat nie ma a czasy są 1-3ms.

Zeskanowałem takze komputer AntiVirenKitem 2005, oczywiście najnowszy update, oraz sprawdziłem AdAwarem, też nic nie było.